Na przedmieściach Monachium na łagodnym zboczu, z którego rozpościera się piękna panorama miasta architekt Matthias Benz zaprojektował wspaniały parterowy dom.

Trzyosobowa rodzina, która w nim zamieszkała pragnęła mieć indywidualny dom. Miał on swoją estetyką nie rywalizować z tradycyjną niemiecką architekturą, a co ważniejsze formą nie wpływać znacząco na widok z okien domów w sąsiedztwie. Dom – to dwie nachodzące na siebie bryły, które równolegle do zbocza opadają w dół doliny nie zakłócają panoramy, tworząc przy tym wyjątkowe, dwupoziomowe wnętrze. Dwuspadowy dach to świetna, nowoczesna interpretacja obowiązujących w tym rejonie warunków zabudowy.

Plan domu ma ciekawe, funkcjonalne wnętrze, które w prosty sposób dzieli go na strefę dzienną i nocną. Drewniana konstrukcja, dach i elewacje pokryte kamiennym łupkiem. Pompa cieplna, duże okna ( maksymalnie wykorzystujące południowe słońce ) sprawiają, że dom ten staje się przyjazny nie tylko dla otoczenia, ale również dla samych mieszkańców, którzy w przyszłości mają zamiar dalej podnosić jego energooszczędność.

Naprawdę, dziś jestem pod wrażeniem prostoty i elegancji, która sprawia, że dom ten tak jak chcieli jego właściciele faktyczni jest wyjątkowy.:)

Architekt: Matthias Benz

Źródło: http://www.contemporist.com