Jak wybudować dom z płaskim dachem pośród tradycyjnej zabudowy? Czy jest to możliwe jeśli warunki zabudowy określają minimalny kąt pochylenia dachu jako 15-20 czy nawet 30 stopni? Zapewne głowi się nad tym nie jeden inwestor i nie jeden architekt. Ciekawa jestem jak urząd potraktował by takie dość nietypowe rozwiązanie? Czy to dom z płaskim czy skośnym dachem?

Na podstawie odważnego projektu francuskich architektów Djuric Architectes Tardio powstał ekologiczny, żyjący w zgodzie z naturą dom, który nie zakłócając rytmu miejskiego i w nowoczesny sposób traktuje narzucone warunki zabudowy. Drewniana pergola na szczycie domu to jakby niedokończony dach, który lekko osłania otwarty, kameralny zielony taras. Cały budynek to prefabrykowana, modułowa konstrukcja przywieziona i złożona na miejscu  zaledwie w dwa tygodnie.

Podoba mi się w tym projekcie to z jakim szacunkiem architekci traktują przestrzeń. Przestrzeń miasta i konkretnej działki.  A Wam podoba się takie rozwiązanie? Jesteście fanami płaskich czy skośnych dachów? A może warto pokusić się 0 dwa w jednym. 😉

Architekt:Djuric Architectes Tardio 

Żródło: http://europaconcorsi.com