Raz na cztery lata mamy jeden dzień w roku więcej? Czy mamy przez to więcej czasu dla siebie, bliskich, znajomych, przyjaciół? Czy zastanawialiście się kiedyś co robilibyście, gdyby dzień 29 lutego oderwać od rzeczywistości i wreszcie zrobić to na co ciągle nie macie czasu? Może to będzie spacer z dziećmi po lesie, może basen lub narty, a może po poprostu chwila relaksu przy dobrej książce?

Jeśli miałaby to być właśnie książka, to dziś  z całego serca polecam Wam lekturę książki, która od jakiegoś czasu nie pozwala mi o sobie zapomnieć i czytam ją co chwilę od nowa, by zapamiętać i wcielić w swoją życie, pracę wartości w niej zawarte. Polecam ją każdemu niezależnie od tego, w jakim stopniu czuje się z architekturą związany.

Architektowi – pozwoli ona spojrzeć w głąb siebie.

Budowlańcowi – pozwoli zrozumieć, że budynek  prócz konstrukcji posiada też duszę.

Inwestorowi – otworzy oczy,że architektura może być muzyką jego życia.

A wszystkim pozostałych przeniesie w krainę łagodności i zatrzymując ich w biegu zachęci, by spojrzeć na otaczający nas świat inaczej.

Książkę „Myślenie Architekturą” autorstwa Petera Zumthora wydało młode krakowskie wydawnictwo Karakter, które na swoim koncie ma także wiele innych wyśmienitych pozycji.

Zachęcam do przeczytania 🙂