Według Feng Shui drzwi do domu są jego ustami. To właśnie przez nie wpływa do niego odżywcza energia, której jakość uzależniona jest od kierunków świata.  Najlepiej, gdy drzwi wejściowe otwierają się do jego środka, ponieważ wtedy wprowadzamy do wewnątrz pozytywną energię Chi. Dzięki temu szczęście i powodzenie wchodzi do domu wraz z nami. W okolicy wejścia nie powinny znajdować się żadne obiekt blokujący do niego dostęp. Teren wokół powinien być otwarty, wolny od np. pojedynczego drzewa, słupa trakcji elektrycznej, wysokiego budynku, który rzuca cień, drogi na wprost, naroża sąsiadującego domu, hydrantu itp.  Wejście do domu powinno być widoczne dla zbliżających się gości, razem z którymi gościć u nas będzie dobra energia.

Często zastanawiam się nad zasadami Feng Shui i z wieloma mogę się zgodzić, choć nie zawsze udaje się wszystkim warunkom sprostać. Dlatego zebrane przez nas przykłady różnych wejść do domu czasami są zgodne z tą zasadą, a czasem zupełnie od niej odbiegają i wylądowały tu dlatego, że nam się po prostu podobają.

Zatem kolejny wpis w kategorii detal architektoniczny uważam za otwarty i obiecuję, że kolekcja zdjęć różnych wejść i drzwi do domu będzie się sukcesywnie powiększać. 😉

Źródło:http://www.interiordesignphotos.co.uk , http://design-milk.com/

http://www.freshomedesign.com , http://www.miss-design.com , http://www.houzz.comhttp://www.yossawat.com