Dziś będzie nieco nietypowy wpis.  Dlaczego nietypowy?

Po pierwsze: chyba pierwszy raz pokażemy Wam koncepcje, a nie realizację domu. 

Po drugie: ten dom to eksperyment, którego zadaniem jest udowodnić,  że można zamienić mieszkanie w bloku na dom. A wiecie jak bardzo lubimy eksperymenty 😉

Po trzecie: hmm… właśnie po trzecie jest chyba najważniejsze – bo to projekt i dom naszych przyjaciół.

Ale od początku:

AWX2 : RAWStudio

Znamy się od stu lat, no może trochę krócej ;). Pomimo odległości (my Częstochowa, oni po zagranicznych wojażach wylądowali na stałe w Opolu) raz na miesiąc lub dwa spędzamy ze sobą kilka bardzo długich, leniwych, kończących się głową pełną pomysłów weekendów. To z nimi w pewnego sylwestra założyliśmy się o ten blog, by potem dzielić się każdym nowym blogowym doświadczeniem. My pierwsi testowaliśmy ich internetowe dziecko UrbanSpot i całymi nocami debatowaliśmy: co, jak, gdzie i kiedy. Bez nich takie wieczory jak Świetlna zabawa nie miałyby sensu, a coroczne konkursy Blog Roku nie byłby tak ekscytujący. Wspieramy się na każdym kroku, a wspólna pasja – architektura przepełnia każde nasze spotkanie, po którym nigdy nie mamy dość. 😉 Jesteśmy dla siebie na wyciągnięcie ręki, omawiamy wspólnie projekty, dzielimy się odkryciami i pomimo tego, że prowadzimy dwie różne oddalone od siebie o 100km firmy czujemy się jednym zgranym zespołem. Podobnie jak nasze dzieciaki, które razem tworzą jedną, wielką mieszankę wybuchową. 😉

WŁASNY DOM

O tym, że marzyli od własnym domu wiemy od dawna. Każde spotkanie u nas to kończyło się zdaniem, „że następnym razem u Was „.;)  Potrzeba zamiany adresu ze zwykłego M w bloku na dom na własnej działce była w nich tak wielka, że porwali się na wielki eksperyment. 😉 Postanowili powiedzieli dość swoim dotychczasowym warunkom bytowym i  w cenie 100 000 zł zaprojektować, wybudować i zamieszkać w małym parterowym domku.

Pomyślicie, że to szalone.  Macie racje!

Ale jak mawiał wielki idol naszych przyjaciół z Raw Studio, Steve Jobs: tylko  “Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”

PODGLĄDAMY, WSPIERAMY I CZEKAMY NA FINAŁ

Dlatego ze zwykłej przyjacielskiej troski chcemy dziś rozwiać nasze obawy czy im się uda, i razem z Wami wesprzeć w tym nietypowym przedsięwzięciu.  Tym wpisem chcemy im powiedzieć, że nasze ciągłe pytania jak, z czego, za ile i czemu akurat tak, są nie po to, by ich przystopować, lecz po to, by byli jeszcze bardziej pewni tego co robią.

Jeśli  jesteście ciekawi czy to realne, to  zapraszamy do śledzenia postępu prac na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/NANOHousePolska.

Nam kiedyś się to udało, teraz trzymamy kciuki za nich. Wprowadziliśmy się do domu mijając  na mecie  kwotę 100 000 zł. Ale to były inne czasy…Choć przyglądając się rynkowi, może to właśnie teraz jest dobry czas, by móc zmierzyć się z takim wynikiem.

Zatem Agnieszce i Radkowi z RAW Studio życzymy dużo wytrwałości i wierzymy, że następnego, ósmego wspólnego  już sylwestra spędzimy tym razem w Waszym wymarzonym domu !

ps. wpis sponsorowany jest wieloma długimi wieczorami, które mamy zamiar spędzić w tym domu 😉

 07.10.2013 – POZWOLENIE NA BUDOWĘ 🙂

To właśnie dziś Radek i Agnieszka z RAW Studio dostali pozwolenie na budowę swojego domu.  Zabawa zaczyna się na poważnie. 😉 Dajemy im rok. Za rok w okolicach 07 października  mamy zamiar wypić z nimi kawę w  nowym salonie. Po kilku głębszych „kawach”  i nocnych dyskusjach zjeść przepyszne śniadanie na tarasie ( ups. oby pogoda dopisała), a potem spędzić ze sobą cały długi weekend. Trzymamy kciuki i Was za słowo ! Powodzenia !

KROK PO KROKU SPEŁNIAJĄ SIĘ MARZENIA: