Ach jak dobrze było w górach… To zaledwie kilka dni, a czujemy się jak po najlepszej kuracji odprężającej. Biały spokój przykrył wszystkie góry dookoła, dając ukojenie oczom i zmysłom, natomiast adrenalina,  którą namalowali na stokach kolorowi narciarze nakręciła nas pozytywnie.  Jednak ta Kościeliska nie daje nam spokoju. Po pierwszych chwilach przerażenia zaczęliśmy zastanawiać się co stanie się z tymi tysiącami drzew, które już nie powstaną. W głowach, jak to u architektów, mogło pojawić się tylko jedno. 😉 Dom z drewna lub w drewnie . A dobrze, wiecie, że właśnie drewno jest naszym ulubionym materiałem. Będziemy śledzić los drzew z Kościeliskiej, a Was zapraszamy do śledzenia kilku kolejnych wpisów, w których pokażemy jak i gdzie można wykorzystać drewno w własnym domu.

Na początek pokażemy Wam mały drewniany domek w Ontario w Kanadzie. To miała być zwykła drewniana chata, do spędzania w niej wolnego od pracy czasu. Właścicieli chcieli jednak czegoś nowego, świeżego co połączy tradycyjne myślenie o drewnianym domku nad jeziorem z współczesną myślą architektoniczną. Architekci z  Superkül Inc Architect postawili na geometryczne bryły, które w zderzeniu z tradycyjnym drewnem dały dość ciekawe połączenie. Wszystko w zgodzie z naturą i potrzebami osób, które będą tu odpoczywać od codzienności. My dopiero co wróciliśmy, ale szczerze nie pogardzilibyśmy jeszcze kilkoma wolnymi dniami w spędzonymi w tak przyjemnej przestrzeni. 😉

ps. Edytujemy. Tuż po napisaniu wpisu znaleźliśmy stronę, która nazywa się dokładnie tak jak tytuł powyżej: Dom i drewno. Zajrzeliśmy tam i znaleźliśmy ludzi, którzy na punkcie drewna mają prawdziwego bzika. Uwielbiamy ludzi z pasją dlatego linkujemy i zanurzamy się w ponad 200  (!) filmach, na których pokazują co potrafią zrobić z tego cudownego materiału. Dom i Drewno – pozdrawiamy !

Architekt: Superkül Inc Architect

Źródło: http://theultralinx.com/