Obrazki poniżej to ledwie ułamek tego z czym na co dzień zmaga się Architekt. Niech to właśnie one, jako synonimy pracy architekta, staną się drzwiami do nowego działu na naszym blogu. Dział skierowany przede wszystkim do zaglądający tu Architektów, niezależnie od wieku, studentów Architektury,  ale też dla tych, którzy chcą poznać nasz zawód bliżej. Skąd ten pomysł? Oj rodził się bardzo długo i nareszcie, ktoś, a raczej coś uświadomiło nam, że nie ma na co dłużej czekać. Co to takiego, kto miał w tym swój udział, jak będzie wyglądać i co tam znajdziecie dowiecie się poniżej. 🙂

 BLOG DODATKI

Dlaczego to robimy. Powodów jest kilka. Ale może od początku.

Po pierwsze : ZNIECHĘCENIE

To właśnie ono w wielu rozmowach słyszymy z ust Architektów. Mają dość problemów z klientami, którzy ich nie rozumieją, urzędami, które wciąż wymagają więcej, pieniędzmi, które wciąż są za małe, i wiarą we własne siły gdy ciągle dostaje się po głowie.

Po drugie : NO WŁAŚNIE – BRAK WIARY

Przestają wierzyć, że praca architekta ma sens, że można jeszcze coś zrobić. Z bólem serca patrzą na przestrzeń wokół i zastanawiają się gdzie się schować, by nie dostać pomidorem w twarz za brak wyobraźni innych.

Po trzecie: BRAK MOŻLIWOŚCI

Czują, że stoją w miejscu, ale z braku czasu nie potrafią tego zmienić. Nie działają wspólnie, chowając się za wstydem braku zleceń nie wychodzą do innych, by razem dla siebie samych zrobić coś dobrego.

To właśnie chcemy zmienić. Uwielbiamy odwracać znaczenie, z ograniczenia robić atut i nieustannie szukać nowych możliwości. Dlatego jeśli czas tylko pozwoli będziemy się z Wami dzielić tym co dostrzeżemy, przeczytamy, obejrzymy, zrozumiemy w świecie architektów.

Zrobimy to w kilku bardzo prostych kategoriach.

1.IZBA ARCHITEKTÓW

To właśnie IZBA ARCHITEKTÓW była ostatnim brakującym ogniwem, które przyczyniło się do tego, że chcemy zawodowo inspirować innych Architektów. Dlaczego? Na wczorajszym zebraniu okręgowym przeżyłam ogromne rozczarowanie. Nie tym co tam usłyszałam czy zobaczyłam, ale właśnie tym czego tam nie było. Wiecie czego zabrakło – Młodych Architektów. Byłam jedyną reprezentantką młodego pokolenia. Na 119 zaproszonych osób przyszło 18 doświadczonych Architektów i ja. Jak mamy zmienić coś w naszej branży skoro nic nas nie obchodzi. Przez całe spotkanie zastanawiałam się jak to zmienić i odpowiedź jaka mi się nasunęła była bardzo prosta. Żeby coś dostać trzeba coś dać. Zaproponowałam by Izba wyciągnęła pierwsza rękę po młodych , niezaangażowanych architektów. By dała im przestrzeń do spotykania się, rozwoju. Ja wierzę, że jak grono ludzi zaczyna się regularnie spotykać, to po jakimś czasie chce czegoś więcej,  chce coś zmienić.  I te słowa od wczoraj krążył w mojej głowie. Ale, ale przecież ja też niejako jestem Izbą Architektów, jestem jej członkiem. Może warto zacząć od siebie? I właśnie dlatego chcę na blogu stworzyć przestrzeń dla Architektów. Nie wystarcza mi, że inspiruję naszych potencjalnych klientów, cóż z tego, skoro trafią na zniechęconego, nie wierzącego w swoje możliwości Architekta. Czas to zmienić. Ja zaczynam, może ktoś potem przejmie pałeczkę? 😉

2.ZAWÓD:ARCHITEKT

W związku z tym, że tak bardzo poruszyło mnie wczorajsze spotkanie postanowiliśmy wdrożyć cykl wpisów promujących najlepsze polskie pismo branżowe skierowane do wszystkich Architektów. Uwielbiamy je czytać, rozjaśnia umysł, rozwiewa wątpliwości, pozwala się pośmiać i nawet czasem wzruszyć.

3. PRZEPISY, NORMY, USTAWY

Z tym będzie największy problem, sami mamy problemy być na bieżąco. Ale jeśli uda nam się odkryć, że coś się zmienia damy Wam znać.

4. ARCHITEKT vs KLIENT

Mamy pomysł, jak sprawić, by nasze relacje były dobre. Ale czy dobre nas zadowolą, nie ! chcemy by były wyśmienite, dlatego jeszcze nad tym działem pracujemy, ale już niebawem…

5. ZAMIAST KAWY

Tu pobudzimy Was bez kawy. Sami odkrywamy świat i co chwilę ktoś lub coś nas zaskakuje. Podzielimy się, a co! Skoro my możemy być lepsi to i Wy bądźcie, wszystkim nam wyjdzie to na dobre.

6. PRZED SNEM – KSIĄŻKA vs KOMPUTER

Ten dział już działa, mamy już kilka książek na kącie. Dorzucimy do nich coś z branży.

7. CO MYŚLĄ O NAS INNI

Poszukamy jak nas widzą inni, czego od nas oczekują i co się im w nas podoba a czego nie mogą przełknąć w kontaktach z nami.

8. CO MYŚLIMY SAMI O SOBIE

Oj tu będzie ciekawie. Od zadufania po brak wiary we własne siły.

I jeszcze wiele innych serii wpisów, które urodzą się pewnie przez najbliższe kilka, kilkadziesiąt lat 😉 Tak tak, mamy zamiar to robić do końca życia 😉

Może porywamy się na rzeczy nie możliwe, ale kto nie próbuje ten nie zyskuje ! 

Tylko jak nazwać tą kategorię wpisów ? Hmmm…Macie propozycje? Nazwijmy ją wspólnie !

Źródło zdjęć: http://www.pinterest.com/