Dziś zaczniemy od małej statystyki. Od pewnego czasu śledzimy wtórny rynek nieruchomości w zakresie starych budynków do przebudowy. Spójrzcie, ile mniej więcej ( informacje pozyskane z portalu www.gratka.pl) budynków wystawionych zostało do sprzedaży w cenie poniżej 50 000 zł w ostatnim okresie:

Lubuskie – 4 / Podlaskie – 7 / Świętokrzyskie – 10 / Zachodnio-Pomorskie – 12 / Opolskie – 22 / Warmińsko-Mazurskie – 25 / Lubelskie – 28 / Łódzkie – 32 / Dolnośląskie – 33 / Pomorskie  -33 / Kujawsko-Pomorskie – 41 / Mazowieckie – 61 / Śląskie – 61 / Wielkopolskie – 63 / Podkarpackie- 65 / Małopolskie – 97

Część z nich to właśnie stare zaniedbane stodoły. Od dawna marzymy, by właśnie taką stodołę przygarnąć pod swoje skrzydła. Potem puścić wodzę fantazji i cieszyć się, z każdej chwili, która przenosi stare, zapomniane mury do nowego życia. Dlatego od lat śledzimy jak to robią inni i dziś pokażemy Wam jedną z takich adaptacji.

Stoją za nią architekci ze Studio Faris . Zobaczcie jak niewiele potrzeba, by z większości polskich ceglanych stodół zrobić dzieło. Nowe myślenie o przestrzeni, wykreowane nowoczesnymi materiałami, detalami i już budynek nabiera zupełnie innego wymiaru. Kto by dziś pomyślał, że pochodzi on z 1890 roku. Wiek zdradza jedynie cegła. Idąc dziś spać mam ochotę przenieść się do tego domu w regionie Brukseli, może mi się uda poczuć tą niesamowitą przestrzeń i przybliżyć  sobie odpowiedź na pytanie: Jak przerobić stodołę na dom?

Architekt: http://studiofarris.com/

Źródło: http://www.homeadore.com/