Wiosna , wiosna ! Otwierajcie okna i umysły ! Nigdy nie wiadomo czy Was coś dziś nie zaskoczy pozytywnie. 🙂 Może pogoda, może uśmiechnięty sąsiad, może dobra wiadomość … a może ten mały domek, który odkryliśmy parę dni temu.

Co nas w nim urzekło? Proste, bardzo pomysłowe rozwiązanie, które z zwykłego domu typu stodoła zrobiło nowoczesny, elegancki dom. Czasem się zastanawiamy jak to jest, że niektórzy wpadają na takie genialne pomysły, a innym nigdy one nie przyjdą do głowy. Talent, doświadczenie czy może właśnie otwarty umysł i nieustająca wiosna w sercu. Autorzy tego projektu, belgijscy architekci GD Architekten   na pewno do nich należą. Skąd to wiemy? Postanowiliśmy poprosić ich o zgodę na publikację i bez wahania zgodzili się pokazać swój projekt na tak odległym od nich blogu. Dali nam zielone światło, bo pewnie tak jak my wierzą, że warto szerzyć dobrą architekturę. Pozdrawiamy ich zatem bardzo ciepło, a Was zapraszamy do środka. Samochód zostawcie na podjeździe, potem w prawie nie widocznym wiatrołapie zostawcie swoje płaszcze i rozgośćcie się w pełnym słońca salonie.  Nie zapomnijcie na chwilę zajrzeć na piętro do sypialni, której architekci podarowali kawałek małego tarasu, pięknie schowanego za drewnianą pergolą.  Dziś jeszcze za zimno, ale o kąpieli w basenie za domem można już powoli marzyć.  By bardziej zrozumieć co gdzie i dlaczego rzućcie okiem na plan domu, który znajdziecie tutaj.

W Belgii już jest wiosna, przenieśmy ją do Polski, niech wśród zieleni rozkwitają takie piękne domy! Zajrzycie na stronę projektantów, może i tam jeszcze Was coś zaskoczy 😉

ps. dziękujemy  autorom za udostępnienie zdjęć  w dużym rozmiarze.

Architekt: http://www.geldhofdecoene.be/

Źródło: http://www.geldhofdecoene.be/