Wczoraj czarowaliśmy Was deszczową huśtawką, która jak się okazało zaskoczyła nie tylko nas. Dziś mamy dla Was coś o czym i my i pewnie wielu z Was dawno zapomniało 🙂 Chcemy tym wpisem przypomnieć Wam ile drzemie w Was fantazji małego dziecka. Chcemy pobudzić Was do patrzenia na świat z pozycji wesołego malucha, który nieustannie chce odkrywać świat i we wszystkim widzi okazję do stworzenia czegoś nietuzinkowego. Skąd w nas takie przemyślenia? Parę tygodni temu mieliśmy przyjemność przygotowywania się do pewnego projektu. Miał to być ogród dla dzieci przy jednej z okolicznych szkół. Nasza ekscytacja sięgała zenitu, bo dawać ludziom przestrzeń to jedno, a zobaczyć prawdziwą z niej radość w oczach dzieci – już wiemy, że  bezcenne. Projekt jednak dostał się w ręce innego projektanta i teraz to my trzymamy za niego kciuki, by stworzył coś na prawdę pięknego.

 Dziś pokażemy Wam część inspiracji, która wówczas pobudziła nas do działania. Pomyślcie  – ogród dla dzieci – jak Wy go widzicie? Ja z dzieciństwa pamiętam pustą działkę w sąsiedztwie, zarośniętą aż po same brzegi, z tysiącem schowków, przejść, zakamarków. Przedziwnych kształtów, które namalowała natura, a które doskonale pobudzały okoliczne dzieciaki do tworzenia z nich pojazdów, domków, huśtawek, torów przeszkód i schowków, do których zapraszało się tylko najlepsze koleżanki. Właśnie tak to pamiętam. A jak jest dziś? Co zapamiętają z dzieciństwa nasze dzieci? Wspaniałe, profesjonalne, dopracowane w każdym calu place zabaw. Plastikowe kulki, na których niejedno dziecko zostawiło ślad swoich bakterii, metalowe ciężkie konstrukcje, o które nie raz łupnęło głową i minę mamy, która patrzy przerażona na stojące na jednej wysoko rozpiętej linie dziecko. I to nie jest tak, że jesteśmy na nie. Podziwiamy fantazje producentów, unijne certyfikaty bezpieczeństwa, nowe materiały i ich możliwości…..tylko jakoś w tym wszystkim czegoś nam brak….Czego? Może samych dzieci- które mając wszystko podane przez dorosłych na tacy, nie mają możliwości samemu w sobie znajdować nowych pokładów  wyobraźni.

Czy mamy rację? Nie wiem. Czy się z nami zgodzicie – tu już zupełnie nie jestem pewna 🙂 Ale dziś pokażemy Wam świat, który może wyśmiany przez jednych, doskonale podniesie poziom fantazji u drugich 🙂

Zatem przyjemnego powrotu do przeszłości  ! My tu będziemy zaglądać na pewno , ba nawet dorzucimy kolejne inspiracje 🙂

INSPIRACJE POMAGAŁY WYBRAĆ NAM NASZE DZIECI 🙂

ANGRY BIRDS 😉

HUŚTAWKI

PARKI LINOWE

SPRĘŻYNOWCE

GRY ZESPOŁOWE

PRZELEWAJKI

MUZYCZNY PLAC ZABAW

SCHOWKI, ZAKAMARKI

 RURY

 WYŚCIGÓWY 

Źródło: http://www.pinterest.com/