„Różnorodność pobudza kreatywność, podczas gdy powtarzanie ją usypia.” Lucien Kroll

Mieliśmy dzisiaj plan – pokazać Wam kolejną inspirację w serii Polak potrafi ! Ale…ale po kilku komentarzach jakie otrzymaliśmy od naszych Facebookowych przyjaciół zmieniliśmy zdanie. Część z nich spragniona nowych doznań chciała zobaczyć nowy wpis już! natychmiast ! teraz ! 😉 Ale z nami nie będzie tak łatwo. 😉 Dlatego w te leniwe niedzielne popołudnie chcemy pobudzić Waszą kreatywność i zainspirować – ale w zupełnie inny sposób. Nie pokażemy zatem nic nowego, wręcz przeciwnie – same starocie. Nie zachwycimy też żadną architekturą, nie oczarujemy kolejnym cudnym wnętrzem, ale wiemy, że nie będziemy tego żałować. Nasz blog stworzyliśmy w jednym konkretnym celu – chcemy obudzić w Was chęć do zmiany, do szukania różnorodnych rozwiązań architektonicznych. Chcemy byście ruszyli głową i oderwali się od byle jakiej rzeczywistości, która Was otacza. Byście wyszli poza nią i próbowali odkrywać swoje potrzeby w przestrzeni. Wchodzicie w to? 😉

Przez ostatnie prawie cztery lata pokazaliśmy Wam dokładnie 465 inspiracji. Chcemy sprawdzić czy mają one jakiś wydźwięk. Ale nie martwicie się nie zmusimy Was do wypełniania nudnych ankiet, zasypywania nas setkami komentarzy, sms’ami, telefonami i mailami, które potwierdzą, że faktycznie to co robimy ma sens. 😉 Wystarczy… w zupełności wystarczy nam to, że po wyjściu stąd zostaje Wam coś w głowach i patrzycie na świat inaczej. A jeśli ma to wpływ na Wasze decyzje – ach to już największa nagroda.

Dlatego dziś – odwrócimy na chwilę rolę. Postawcie się na naszym miejscu(naszym czyli architektów) i spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytanie – co Wy zrobilibyście z tymi domami poniżej. Wszystkie oczywiście znaleźliśmy w Polsce. Uruchomcie pokłady wyobraźni, odpalcie przeglądarkę swoich możliwości i zastanówcie się jak Wy potraktowalibyście zadanie pt: Modernizacja typowej kostki polskiej z czasów PRL. Prawie każdy architekt w Polsce choć raz w życiu spotkał się z tym tematem, pewnie niejeden próbował zaskoczyć klientów odwagą. Ale czy byli oni na to gotowi? Podobno Polak potrafi – może warto otworzyć się na nowe?

Te cztery budynki to nasze kolejne cztery wpisy. Oczywiście wszystkie zostały zaprojektowane przez polskich architektów. Ale by nie było tak łatwo, dziś pokazujemy Wam zdjęcia PRZED i zapraszamy do zabawy. Prezentując zdjęcia PO nie zdradzimy na początku, która architektura wyrosła z którego z tych domów. Rozwiązanie już za tydzień. ( jak czas pozwoli 😉 )Tak wiemy, narzucamy sobie niezłe tempo – ale czy nie warto….zwłaszcza gdy widzimy jak bardzo marnowany jest potencjał drzemiący w takich domach.

A zatem: jutro pierwszy raz rzucimy kostką i losowo wybierzemy, którą modernizację pokażemy jako pierwszą 😉

EDIT : 3/4 zabawy za nami. Jeśli jeszcze nie odkryliście jak zmieniły się domy poniżej klikajcie na zdjęcia – zaprowadzą Was w odpowiednie miejsce 😉

stary_dom_02 zastany

PL ARCHITEKCI WOLSZTYN 7 before-01

Źródło zdjęć podamy po rozwiązaniu zagadki. 😉