W ostatnim czasie zaserwowaliśmy Wam sporo bieli. Dziś, choć pozostajemy dalej pod jej wpływem, posuniemy się nieco dalej. Pokażemy Wam jak pewna belgijska artystka wraz z architektami z  pracowni Crepain Binst Architecture  zagrała z bielą w kolory. 😉 

1039BREK_MHMA_LR_04_web-930x620Dom, w którym dziś gościmy, z zewnątrz przypomina niewielki pawilon. Spójrzcie jak lekko lewituje nad ziemią, niekiedy tylko stykając się z zielonym dywanem z trawy. Jakby za chwilę miał odlecieć, oderwać się od rzeczywistości. Nic dziwnego – to przecież dom artysty. 😉  Ale to nie wszystko. W drewnianej fasadzie niczym obrazy ubrane w kolorowe ramy spoglądają na nas duże, kwadratowe okna.

1039BREK_MHMA_LR_32_web-930x620

Na tym jednak nie kończy się ekspansja koloru, wręcz przeciwnie ona się tu dopiero zaczyna. Kolory przenikają do wnętrza, rysując w przestrzeni kolorowe, o określonej funkcji, boksy. Żałujemy, że nie udało nam się namierzyć rzutu domu, ale sami spójrzcie, że dzięki wydzielonym strefom, łatwo się tu odnaleźć.

1039BREK_MHMA_LR_24_web-930x620

Podoba nam się jak pięknie architekci opowiedzieli projektowaną architekturą o samej właścicielce tego domu. Jej dom, podobnie jak życie artysty, to czysta, radosna twórczość, ubarwiona chwilami weny. A one, jak te kolorowe boksy, zaskakują nas nie tylko w czasie, ale i przestrzeni.

1039BREK_MHMA_LR_web-930x620

I tak sobie dumamy, że my architekci, nie zawsze to co mamy w głowie, potrafimy wiernie opowiedzieć słowami, ale na szczęście możemy opowiedzieć to właśnie projektowaną architekturą ! 🙂 Nasz blog od początku miał łączyć obie formy przekazu. (Choć z pewnością nasze pióro nie dorównuje prezentowanym zdjęciom. ;)). Mamy nadzieję, że pomagamy Wam zrozumieć Waszych architektów, a architektom ich klientów i gra o dobry projekt toczy się dalej. 😉 Bo warto, wystarczy zajrzeć dziś do poniższej galerii. 😉

Architekt: http://www.crepainbinst.be/

Źródło: http://www.desiretoinspire.net/