Po tak długiej przerwie blogowej mieliśmy na ten wpis zupełnie inne plany. Nigdy jednak nie wiesz, kiedy na swojej drodze potkniesz się o coś pięknego. 😉 Dlatego, nim dokończymy rozpoczęte już wpisy, pokażemy wczorajsze odkrycie.

Marchi-Architects-.-Chestnuts-House-.-Auvergne-1-1200x800

Powiecie: Cóż to za niesforna bryła. 😉 Tak wiemy, wiele osób nie toleruje asymetrycznych dachów i na ich widok kręci przecząco głową. W zasadzie jeszcze nie trafił nam się klient, który uległby ich urokowi. Pamiętacie serię Dom z pomysłem na: asymetryczny dach, w której przekonywaliśmy Was, że czasem, to właśnie ona-asymetria nadaje sens architekturze. Dziś znów spróbujemy złamać architektoniczne przyzwyczajenia, że jeśli robimy dwuspad, to zawsze symetrycznie.  🙂

Marchi-Architects-.-Chestnuts-House-.-Auvergne-13-1200x800

Zróbcie dziś coś ponad uprzedzenia. Dajcie się uwieźć, zaprosić na randkę do przepięknej Francji. 😉 Najpierw spacer wśród zieleni, potem zwiedzanie ogrodu. Kulturalnie wizyta w galerii w holu głównym, wieczór w salonie, poranek na tarasie…;) Może się okaże, że uniesień nie będzie końca i zachwyci Was cała dolina. Marchi-Architects-.-Chestnuts-House-.-Auvergne-23-1200x1660

Piękna perspektywa – prawda? Ale czy wybranek okaże się tym na całe życie? 😉 Czy będzie spełnieniem marzeń?

Oto on – parterowy, dobrze zbudowany, bo mierzący 350m2 budynek od niedawna stał się nowym członkiem rodziny, którą stanowi otaczające go gospodarstwo. Dumnie zaakcentował, że ma inne korzenie, ale docenił i uszanował panujące tu zwyczaje. 😉 Nie obrażał się na panujące zwyczaje, lecz szukał w nich siebie.

Marchi-Architects-.-Chestnuts-House-.-Auvergne-13-1200x800

Miał dobrych doradców. To architekci z francuskiej pracowni Marchi Architect podpowiedzieli mu jak się zachować w takim towarzystwie. Jaki ubrać garnitur, jak skrojony i w jakim kolorze. Jasno podkreślili zamiłowanie do sztuki, tworząc galerię, której ekspozycja podobno zmienia się tu co tydzień. Otwartą przestrzenią zbliżyli do siebie mieszkańców. Intymność zostawili za drzwiami sypialni. A emocje, towarzyszące codziennym chwilom, otulili wpływającą z każdej strony zielenią.

Marchi-Architects-.-Chestnuts-House-.-Auvergne-31-1200x1362

Czy ten dom nie przypomina Wam twardziela, który wewnątrz skrywa wrażliwca? Nam właśnie tak się skojarzył. 😉 Silny postawny o kruchym sercu. Nie będzie tym jedynym, o którym wszyscy śnić będziemy po nocach, ale dla mieszkającej w nim rodziny z pewnością jest spełnieniem marzeń. Z architekturą jest jak z ludźmi, nigdy nie wiesz co kryje się w środku. Ocieniać po wyglądzie ? Najwygodniej. A my, architekci, wolimy podejść, poznać bliżej, zrozumieć skąd, po co i dlaczego. Tylko wtedy mamy szansę odkryć drugiego człowieka, ba bardziej odkryć siebie. Dlatego zapraszamy do galerii, poszukajcie tam Waszych miejsc, a te, które odrzucicie, niech poprzedzi pytanie dlaczego?

Architekt: http://anmarchi.com

Źródło: http://www.dezeen.com/