Oglądaliście film „W głowie się nie mieści”? Tak wiemy, to bajka dla dzieci, ale z przesłaniem również dla dorosłych. Nie będziemy zagłębiać się w szczegóły, opowiemy Wam tylko kim są główni bohaterowie.  To pięć Emocji, które siedzą w głowie każdego z nas. Siedzą i codziennie toczą bój o każde nasze słowo, gest i reakcję. Bez nich nie bylibyśmy sobą. Wpływają na nasze doznania, budują osobowość, charakter, a przede wszystkim tworzą wspomnienia z których składa się nasze życie. Poznajcie je, to:

1.Strach  2.Odraza  3.Smutek  4.Radość  5.Gniew

0004EFHB62RP81F3-C122

Hmmm… Jak to się ma do Architektury? Dobre pytanie. 

Nie trzeba szukać daleko, wystarczy poczytać komentarze, którymi internauci obsypują architektoniczne wpisy. 😉

Zróbmy mały test. 

Spójrzcie na ten budynek:

Natural-landscape-around-the-Mill-Home-overlooking-the-Scottish-border

Co pomyśleliście?

1.Strach się zbliżać?

2.Fuj, co za rudera?

3. Przykry widok. 🙁

4. Jak tu romantycznie! 🙂

5. Zburzyć natychmiast, niech nie szpeci okolicy !

A co powiecie na takie ujęcie sprawy?

Old-mill-in-UK-turned-into-a-lovely-modern-home

 1.Strasznie drogie!

2. Masakra ! Komu by się chciało mieszkać na takim odludziu !

3.Szkoda, że nie moje. Nigdy nie będzie mnie stać na coś takiego. 🙁

4. Jak tu cudnie. Chcę tu zamieszkać. 🙂

5. Wrrr, nikt mnie nie przekona, że to jest dobre.

I jak? Która Emocja wygrała w Waszej głowie? 😉

Z jakim komentarzem zostaną z Wami te dwa powyższe zdjęcia? Może warto przyjrzeć im się bliżej? Poznać gospodarzy domu i zrozumieć dlaczego zakochali się w kamiennej ruderze. Na chwilę wejść w głowę architekta i odkryć drogę, jaką wybrał, by podnieść budynek z ruin. Nie krzywić się, nie marudzić, nie narzekać i tym bardziej nie zazdrościć. Pokonać strach przed nieznanym.  W brzydkim dostrzegać piękno.  Nie mówić, że się nie da.  Cieszyć się, z sukcesów innych. A złość? Złość zmieniać w motywację, by usuwać to, co nas uwiera.

I tego właśnie życzymy Wam w Nowym Roku. Wielu zaskakujących doznań, które niezależnie od przeszłości pozwolą Wam patrzeć optymistycznie w przyszłość.

SKMBT_C25215090215510

Za natchnienie do tego wpisu dziękujemy architektom z pracowni  WT ARCHITECTURE.  Bez pozytywnego myślenia i wiary w to, że się uda, nie podnieśli by tego budynku z ruin. Dziś stary kamienny młyn znów tętni życiem, a jego metamorfoza zdobywa kolejne architektoniczne nagrody.

Po pięciu latach blogowania, mamy nadzieję, że nie zamknęliście jeszcze okna przeglądarki i z zaciekawieniem spoglądacie w galerię. Jeśli będzie Wam mało obejrzyjcie  fragment programu Grand Designs House Of The Year Season 1 Episode 4 – w którym w 23 minucie pojawił się prezentowany dziś budynek. Przyjemnego oglądania ! 🙂

WkSvMgr 2016-01-07 203332Architekt: http://www.wtarchitecture.com

Zródło: http://www.dezeen.com/