Wczoraj otrzymałam wyjątkowa nagrodę. Za prace na rzecz Śląskiej Izby Architektów przyznano mi Honorową Odznakę Izby Architektów. Od 2015 roku jestem administratorem Fanpage Śląskiej Izby. Tam staram się na bieżąco informować architektów co dzieje się w Śląskiej Izbie, ale także w polskim i światowym świecie architektury. / informacja tutaj /

Przez pracę na rzecz architektów zaniedbałam nieco blog. A przecież dzielenie się z Wami pięknem tego świata jest moją ogromną pasją. Niestety doby nie da się rozciągnąć. Spróbuję to jednak wynagrodzić.

Nagroda musi być wyjątkowa. Taka, która sprawi, że zapragniecie mieć taką samą. 🙂 Architektoniczna inspiracja, którą dziś zaprezentuję jest jej najlepszym odzwierciedleniem.

Cóż piękniejszego może być w architekturze,niż przestrzeń, która doskonale wpisuje się w okolicę, daje poczucie spełnienia i sprawia, że czujemy się wyjątkowi. Taki właśnie jest dom stworzony przez wspaniałą pracownię Platform 5 Architects.

Pięknie rozłożona funkcja z centralną kuchnią rozdzielającą dom na dwie części. To miejsce, które łączy dom i rodzinę. W lewym skrzydle część dzienna, w prawym strefa odpoczynku. Mam jednak wrażenie, że dzięki wodnemu ogrodowi, który wpływa do domu przez ogromne okna, nie tylko w części sypialnianej panuje atmosfera błogiego lenistwa.

Nim zanurzycie się w tych przepięknych zdjęciach przyjrzyjcie się rzutom, one poprowadzą Was po kątach, w których z pewnością zatrzymacie się na dłużej. Więcej o samym domu przeczytacie https://www.dezeen.com/,  a dzieła architektów odpowiedzialnych za tak wyjątkową przestrzeń możecie śledzić również na Facebooku pracowni Platform5Architects/. W końcu Facebook to kolejne miejsce dzięki któremu na szerokie wody wypływać może dobra Architektura! 🙂

Źródło:https://www.dezeen.com/

Architekt: Platform5Architects/