Koniec roku postanowiliśmy uczcić na pełnej petardzie. Z tej okazji, nie przesadzając, przeszukaliśmy internet. 🙂 Przemierzyliśmy pół globu szukając najlepszego dowodu na to, że warto stawiać dobrą architekturę. I gdy wróciliśmy do domu z bagażem pełnym inspiracji, stwierdziliśmy, że wszędzie dobrze, ale w domu jednak najlepiej.

Dzisiejsza inspiracja spełnia co najmniej trzy marzenia, o których po cichu marzyło wielu z Was podczas przedświątecznej bieganiny:

  • Uciec, od korków, kolejek w sklepach i zamroczonego zakupami i przygotowaniami do świąt pędzącego na oślep tłumu.

 

 

  • Spędzić ten świąteczno-noworoczny czas w spokoju i harmonii ze sobą i swoimi bliskimi. Tak, by to nie dania na stole były najważniejsze, ale atmosfera, w której je spożywamy.

  • Wyspać się. O tak zdecydowanie tego wielu nam potrzeba.

I teraz pomyślcie jaki byłby Nowy Rok, gdybyście te trzy marzenia mieli przy sobie na stałe?

Są na to trzy sposoby:

  1. Zbuduj dom tam, gdzie  mieszka dobra energia.
  2. Stwórz wnętrze, które sprawi, że każda chwila będzie wyjątkowa
  3. Nie zapominaj o sypialni, która nie tylko jest miejscem, gdzie co wieczór odkładasz, a rano ubierasz swoje troski. Od tego w jakim miejscu się budzisz może zależeć cały dzień, miesiąc, rok…

Nie jest to łatwe. Sami marzymy od dawna o jednym z tych punktów. 🙂 Warto się jednak postarać i w nowym roku zrobić choć jeden krok. Zmienić to co uwiera, szczypie w oczy, złości.

Na taką życiową odskocznię odważyli się mieszkańcy dzisiejszego domu – inspiracji. W poszukiwaniu oddechu i przestrzeni stworzyli dom, w którym mam wrażenie święta trwają cały rok.

Wyjątkowa okolica. Dopieszczone pod każdym względem wnętrze. Spokój i harmonia, w którą ubrali z zewnątrz architekci. Dom jak ze snu…

Za całość tego wyjątkowego projektu odpowiedzialna jest grupa HOLA DESIGN. Z zachwytem podziwiamy architekturę i wnętrza, które powstają  w obu biurach: EXTERIO  HOLA-DESIGN .

Projekt górskie chaty w Pieninach doceniony został już zarówno w Polsce jak i za granicą. Nic dziwnego, pobudza naszą tęsknotę za przestrzenną wolnością, dobrą architektoniczną energią i ciepłem domowego ogniska.

Na forach w Polsce wzbudził zachwyt jak i oburzenie. Czepialscy głosili, że zniszczył spokój roztaczający się nad czorsztyńskim jeziorem. Pojechaliśmy tam, na razie tylko poprzez Google, i wierzcie lub nie, nieopodal stoi sporo domów. A ich kształt, rozmiar i kolor pewnie nie przeszkadzałby, lub pasował do znających się na wszystkim architektonicznym hejterom. 🙂

Zajrzycie do galerii poniżej i dajemy głowę, że choć przez chwilę pomyśleliście o tym domku z zazdrością. 🙂

Takich projektów i marzeń życzymy Wam w Nowym Roku. Niezależnie czy będą one architektoniczne, wnętrzarskie czy zupełnie w innym obszarze życia. Niech spełnią przynajmniej jedno z trzech marzeń,  o których pisaliśmy na wstępie:

  1. Budujcie swoje życie dobrą energią
  2. Żyjcie w zgodzie z własnym wnętrzem
  3. Wysypiajcie się ! 🙂

Tego życzymy Wam z całego serca.

Przesyłamy Wam świąteczno-noworocznego buziaka.

POWODZENIA W 2018  ROKU !

 

Projekt i realizacja HOLA grupa projektowa

wnętrza – HOLA-DESIGN 

architektura – EXTERIO