Zastanawialiście się kiedyś dlaczego jedne domy na naszym blogu podobają Wam się, a inne zupełnie nie? Czemu pod niektórymi wpisami goszczą dziesiątki lajków, komentarzy, a wobec niektórych przechodzicie obojętnie? Ja często o tym rozmyślam i chcąc nie chcąc dochodzę do takiego samego zdania jak św. Augustyn:

„Czy dlatego coś jest piękne, bo nam się podoba, czy dlatego nam się podoba, bo jest piękne.?”

To mocno intrygujące zdanie sprawia, że z ogromną ciekawością obserwuję Wasze reakcje na to co nam się podoba. Nie smucę się gdy macie odmienne zdanie, wręcz przeciwnie pozwala mi to zatrzymać się i zastanowić czy aby na pewno piękne jest piękne czy tylko mi się podoba.:)

Dziś w ramach sprawdzianu pokażemy dom, który ostatnio przykuł naszą uwagę.

Nie wiem czy to zasługa użytych materiałów, formy, gry świateł czy kadru zdjęcia. Jednak z pośród wielu to on właśnie zachęcił mnie by wejść do środka.          Nie zniechęcajcie się „dziwną” jak na nasze polskie krajobrazy bryłą. Nie jest ona przypadkiem ani architekta ani wykonawcy. Każdy element ma swoją funkcję i do niej teraz zajrzyjmy:

Front domu niczym z świata RODO, nie zdradza nam zbyt wiele. Na parterze z tej strony mamy przeszklony wiatrołap i niewielkie okno w salonie. Na piętrze to właśnie z tej strony architekci z EVA architecten  zaprojektowali pomieszczenia techniczne. Nad bryłą zaś króluje potężny świetlik, który do wnętrza zaprasza tylko niezbyt wścibskie i często pożądane światło.

Dom za to otwiera się z tyłu, na pola i pobliski staw. One z pewnością nikomu nie zdradzą zbyt wielu szczegółów domowej prywatności.

A ona – ta prywatność – mieszka w zaskakująco jasnych wnętrzach. Zupełnie innych niż spodziewalibyśmy się oglądając tylko dom z zewnątrz.

I niezależnie od tego, którą teorię św. Augustyna wybierzecie, wstawiamy tu ten dom, bo jest PIĘKNY! 🙂 Podziwiajcie i dajcie znać czy się podoba. A gdy skończycie zajrzyjcie jeszcze poniżej galerii zdjęć. Czeka na Was film z budowy – fajnie pokazuje cały proces.

timelapse of Villa IJsselzig, EVA architecten from Maarten Terberg on Vimeo.

Architekt: http://e-v-a.net

Źródło: https://divisare.com/