Dom Amfibia / Baca Architects

Podglądając statystyki poprzedniego wpisu, zaskoczeni jesteśmy, jak bardzo przypadł Wam do gustu. Nie dziwi nas zachwyt nad prezentowanym budynkiem. To było do przewidzenia. 😉 Zaskakuje to, jak tłumnie tu przybywacie, nawet wówczas gdy zwalniamy blogowe tempo. Śpieszymy zatem z kolejnym wpisem, by podtrzymać architektoniczne pragnienia. 😉

Kto dziś zagra główne skrzypce? Wiadomo – DOM AMFIBIA

28145_132908_2

Na pierwszy rzut oka wygląda niewinnie. Zwykła, przeszklona stodoła. Mieliśmy tu już kilka podobnych. Choć oba te zdjęcia nie zdradzają wiele, ta stodoła jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju.

PORTFOLIO-HEADER-IMAGES53-634

Niezwykłość znów ma źródło w rzece, która jeszcze bliżej niż poprzednio sąsiaduje z domem. Co więcej, samym właścicielom już kilka razy dała się we znaki, zalewając całą działkę i rujnując doszczętnie marzenia. I tu znów z kołem ratunkowym przybyli Baca Architects. 😉 Stworzyli konstrukcję, która nie walczy z powodziami, a wręcz przeciwnie swobodnie poddaje się podnoszącej się w rzece wodzie. Co tam będziemy tłumaczyć zobaczcie sami:

Robi wrażenie prawda? A jeśli Wam jeszcze mało, zajrzyjcie w dół do galerii:

Architekt:http://www.baca.uk.com/

Źródło filmu: https://www.youtube.com/

STOP NOWELIZACJI PRAWA BUDOWLANEGO!

Nie zgadzamy się by absolwent technikum budowlanego i inżynier budownictwa od 2023r. projektował wszystkie budynki do 1000m3 bez względu na funkcję i lokalizację.

👈 Kliknij i podpisz petycję.

Zobacz inne wpisy

9 komentarzy

 1. Bluesol pisze:

  Jest fantastyczny
  holenderska jasność i przestrzeń
  zastanowiło mnie tez coś innego. w Holandii posiadanie wspaniałego, nowoczesnego domu nie jest niczym niezwykłym
  Tomek

 2. Damian pisze:

  Ładne i przemyślane wnętrze, bardzo jasne, a to musi się podobać.

 3. Anka pisze:

  Takie domy, to nasza przyszłość. Miałam okazję podobnie wykonany dom oglądać, a nawet przez chwilę w nim mieszkać. Świetna sprawa i próbuję namówić męża na taką inwestycję 🙂

 4. Agnieszka pisze:

  Świetna sprawa taki domek 🙂

 5. Adam pisze:

  Marzenie, futurystyczny, ale nie przesadzony i bajkowy, ale nie dziecinny, po prostu idealnie wyważony 😉

 6. Krak-Zinc pisze:

  Nowoczesne wnętrze 🙂 Przyszłościowo i z pomysłem.

 7. Świetna sprawa taki dom, ale nie wiem na ile to jest bezpieczne rozwiązanie. Zawsze istnieje ryzyko zatonięcia 😀 Tak poza tym, to czemu już się nie pojawiają nowe wpisy?

 8. Bartek pisze:

  Tak jak sam napisałeś, z zewnątrz przypomina nieco stodołę, ale w środku przechodzi wszelkie wyobrażenie. Bardzo mi się podoba, już widzę go na swojej działce, którą zakupiłem kilka miesięcy temu. Teraz szukam inspiracji na własny dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.