House E – betonowe akcenty

House E to dom zaprojektowany przez izraelskie biuro Sharon Neuman Architekci. Ten parterowy dom mieści się na długiej, stosunkowo wąskiej działce, której wymiary i proporcje mocno zdefiniowały kształt domu. Podstawowym marzeniem jego właścicieli było stworzenie dużego, przestronnego domu, który nie będzie zbyt krzykliwy z zewnątrz, da im poczucie niczym nie skrępowanej prywatności i pomoże zorganizować i uporządkować ich codzienne życie.

W tym domu pierwsze urzekły mnie betonowe parapety, na których niczym na wygodnych fotelach zasiadły białe puchowe poduchy.  Betonowe akcenty pojawiają się w różnych częściach domu powlekając blaty kuchenne, wyspę, tworząc ścianki,  ogrodzenia czy podłogę w łazience. Na szczęście architekci nie dali się całkowicie uwieść temu dość popularnemu materiałowi i z wyważoną powściągliwością udekorowali nim tylko niektóre elementy. Całość domu wykończona w jasnych pastelowych kolorach nadaje budynkowi przyjemny rodzinny charakter. Układ funkcjonalny domu skupia  życie rodziny wokół centralnego salonu, kuchni  i zewnętrznego dziedzińca, ale także pozwala mieszkańcom szybko przenieść się do ich prywatnych pokoi. Parterowe domu także w Polsce cieszą się coraz większą popularnością, dlatego z czasem będzie ich tu na blogu  zapewne przybywać. 😉

 

Architekt: Sharon Neuman Architekci

Źródło: http://karmatrendz.wordpress.com

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. apetyczneW pisze:

    Beton zawładnął architekturą 🙂 wszyscy chcą mieć teraz betonową ścianę w domu, a wybór materiałów jest ogromny :)Powyższe betonowe akcenty udowadniają jak wielką siłę ma ten materiał 🙂 SUPER INSPIRACJE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.