Jak znaleźć Architekta?

Chcesz rozpocząć budowę domu? Nie wiesz jak się za to zabrać? Podpowiadamy jakie są pierwsze etapy i jak znaleźć architekta, który może nam w tym pomóc.

➜ MARZENIE

Gdy zaczynasz marzyć o własnym domu w pierwszej kolejności szukasz działki – idealnego miejsca do życia. Czasami znajdujesz ją od razu a bywa, że szukasz jej latami. Gdy już ją znajdziesz czujesz, że marzenie jest na wyciągnięcie ręki. A to dopiero początek przygody, teraz czas na:

➜ PROJEKT

Pamiętaj: najważniejszym etapem w budowie domu, ważniejszym nawet od działki, jest PROJEKT i dobra współpraca z ARCHITEKTEM. Architektem, który będzie potrafił odczytać Twoje marzenia i potrzeby, wykreśli je w koncepcji, prawidłowo ulokuje na działce i przygotuje projekt, dzięki któremu z marzenia wyrosną mury.

➜ ARCHITEKT

Czy wiesz że:

W Polsce prawo do wykonania Twojego projektu mają architekci zrzeszeni w Izbie Architektów RP, którzy odbyli stosowne praktyki, zdali egzamin i zdobyli uprawnienia do projektowania czyli Architekci IARP.

Listę czynnych Architektów IARP znajdziesz na stronie : IZBY ARCHITEKTÓW RP

 

➜ JAK ZNALEŹĆ ARCHITEKTA?

Pomożemy Wam w tym trochę. 🙂 Jest takie miejsce, o którym osobiście marzyłam od zawsze, a do którego dzięki mojej pracy na rzecz Izby Architektów RP z przyjemnością Was dziś zapraszam. To grupa na Facebooku, przy portalu Warsztat Architekta Izby Architektów RP, którą mam ogromną przyjemność współtworzyć i prowadzić.

LINK ZNAJDŹ ARCHITEKTA – grupa społecznościowa na Facebooku

➜ O GRUPIE

ZNAJDŹ ARCHITEKTA – grupa portalu Warsztat Architekta Izby Architektów RP

◾ Grupa jest miejscem wymiany kontaktów między Klientami a Architektami IARP.
◾ Do grupy zaproszeni zostali wszyscy Architekci zrzeszeni w Izbie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej – ponad 13 000 architektów.
◾ Architekci IARP zrzeszeni w Izbie Architektów RP, posiadają uprawnienia budowlane do projektowania, a ich wykształcenie i praktyka zawodowa stanowią gwarancję najwyższego poziomu usług.

➜ DLA KOGO?

Grupa przeznaczona jest dla:

KLIENTÓW  planujących inwestycję budowlaną
ARCHITEKTÓW  zrzeszonych w Izbie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

➜ WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO GRUPY:

KLIENT –  podaje województwo lub miejscowość, w której planuje inwestycje budowlaną
ARCHITEKT IARP – podaje numer członkowski IARP. Architekci bez uprawnień nie będą przyjmowani do grupy.

➜ OGÓLNOPOLSKI KATALOG PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH

◾ Na stronie WARSZTAT ARCHITEKTA w zakładce ZNAJDŹ ARCHITEKTA  znajduje ARCHIBOOK się ogólnopolski katalog pracowni architektonicznych prowadzonych przez Architektów IARP. Znajdziecie tam już ponad 800 wizytówek Architektów.

Z A P R A S Z A M Y ! ! !

 

STOP NOWELIZACJI PRAWA BUDOWLANEGO!

Nie zgadzamy się by absolwent technikum budowlanego i inżynier budownictwa od 2023r. projektował wszystkie budynki do 1000m3 bez względu na funkcję i lokalizację.

👈 Kliknij i podpisz petycję.

Zobacz inne wpisy

4 komentarze

 1. zagorski pisze:

  To był naprawdę świetny pomysł by utworzyć taką grupę. Jestem jej członkiem i polecam ją znajomym, którzy planują remont/kupno domu.

 2. publikacje             Archello,   Magazyn Murator lipiec 2020, AWX2 BLOG,   Sztuka-architektury.pl,   Muratordom.pl, sztuka-wnetrza.pl                                                            

 3. Zielone dachy pisze:

  Cześć.
  Co sądzicie o pokryciu dachu gontem ( pełne deskowanie + jest papa) jako zamiennik blachy. Cena to mniej niż połowa blachy, jak czytam na necie to najdroższy, najlepszy gont wychodzi u mnie +/- 1/3 ceny blachy.
  Jestem ciekawy opinii, szczególnie jeżeli ktoś ma pojęcie, użytkuje itp.
  Dzięki za wszytskie komentarze .

 4. Sylwia pisze:

  Bardzo fajnie opisany temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.