Płaski czy skośny ?

Jak wybudować dom z płaskim dachem pośród tradycyjnej zabudowy? Czy jest to możliwe jeśli warunki zabudowy określają minimalny kąt pochylenia dachu jako 15-20 czy nawet 30 stopni? Zapewne głowi się nad tym nie jeden inwestor i nie jeden architekt. Ciekawa jestem jak urząd potraktował by takie dość nietypowe rozwiązanie? Czy to dom z płaskim czy skośnym dachem?

Na podstawie odważnego projektu francuskich architektów Djuric Architectes Tardio powstał ekologiczny, żyjący w zgodzie z naturą dom, który nie zakłócając rytmu miejskiego i w nowoczesny sposób traktuje narzucone warunki zabudowy. Drewniana pergola na szczycie domu to jakby niedokończony dach, który lekko osłania otwarty, kameralny zielony taras. Cały budynek to prefabrykowana, modułowa konstrukcja przywieziona i złożona na miejscu  zaledwie w dwa tygodnie.

Podoba mi się w tym projekcie to z jakim szacunkiem architekci traktują przestrzeń. Przestrzeń miasta i konkretnej działki.  A Wam podoba się takie rozwiązanie? Jesteście fanami płaskich czy skośnych dachów? A może warto pokusić się 0 dwa w jednym. 😉

Architekt:Djuric Architectes Tardio 

Żródło: http://europaconcorsi.com

Zobacz inne wpisy

7 komentarzy

  1. Yoko pisze:

    podoba mi się 🙂

  2. awx2 pisze:

    Yoko sto lat Cię tu nie było 🙂 Miło Cię widzieć 🙂

  3. Ryszard pisze:

    wiele pieknych elementow, choc dach skosny – ciekawe rozwiazanie zaluzji . na poczatku pierwsze wrazenie- zbyt wiele, ale… wykorzystali naturalna konstrukcje by zacienic przestrzen.

  4. Marcin pisze:

    cudeńko

    ażurowe horyzontalne konstrukcje niezmiernie mnie się podobają; ciekawe rozwiązanie dla PL, gdzie nadal ciężko o budowę nowoczesnych „kostek” z płaskimi dachami. Z przyjemnością obejrzałem, a dwa zdjęcia wylądowały w moich inspiracjach 🙂

  5. Kor-ka pisze:

    Szczerze mówiąc średnio mi się to rozwiązanie podoba. Nie odrzucam ani dachów płaskich ani skośnych, ale w pierwszym momencie miałam wrażenie, że to dom… w budowie. Do tego dochodzi druga uwaga – we Francji to może nie mieć aż takiego znaczenia, ale w Polsce czasem skośny dach w warunkach zabudowy może wynikać też z kwestii bezpieczeństwa. Po prostu kiedy spadnie śnieg…
    A rozmawiałam jakiś czas temu z ludźmi, którym po kilku latach zmieniła się sytuacja zdrowotno-finansowa i nagle nawet odśnieżenie podjazdu stało się problemem, a co dopiero dachu. Oczywiście można o tym nie myśleć, ale dom buduje się jednak na lata…

    A w ogóle to też mam słabość do drewna, stąd od razu spodobał mi się Twój blog 🙂

    • aga_awx2 pisze:

      Masz wiele racji Kor-ka. W tym poście chcieliśmy docenić wyobraźnię architekta, odwagę inwestora i pokazać, że można inaczej niż typowo-katalogowo. Pozdrawiamy i dziękujemy za miłe słowa. A tymczasem znikamy oddać głos na Twój blog. 🙂

  6. Ryszard pisze:

    wracam do projektu
    Zumthor wykorzystal podobny pomysl w jednym z domow wielomieszkalnych w Szwajcarii, warto spojrzec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *