Before I Die …

Dziś Wielki Piątek.  Czas się zatrzymać na chwilę i spojrzeć w niebo. To dziś syn najwyższego umarł by zbawić świat. Zastanawiałeś się  co Ty chcesz zrobić dla siebie, ludzi, świata? Życie jest krótkie a my  pędzimy wciąż przed siebie nie mając na nic czasu.  Pomyśl: Co jest dla Ciebie ważne?  Co chciałbyś zrobić zanim umrzesz? Czemu o tym piszę?  Takie właśnie pytanie zadała projektantka Candy Chang na ogromnej tablicy postawionej przed opustoszałym domem w Nowym Orleanie. Pewnie nie przypuszczała jeszcze wtedy, że jej projekt stanie się jednym z najbardziej kreatywnych projektów społecznych na świecie. Chęć odpowiedzenia sobie na to pytanie poczuli mieszkańcy wielu miast i tym sposobem tablice powstają w kolejnych miastach na całym świecie.

Zajrzyjcie na stronę : http://beforeidie.cc i zobaczcie jak wielki rozmach ma ten prosty pomysł  skupienia ludzi, myśli, pragnień w jednym miejscu. Kolejne wpisy obcych ludzi otwierają zapewne nieznane pokłady ludzkich pragnień, pomagają odkryć siebie w tym kim naprawdę jesteśmy i jak chcemy żyć.

Jeśli macie ochotę możecie również w swoich miastach założyć taką ścianę, informacje znajdziecie  tutaj.

Ja na dziś kończę pracę i pewnie wrócę tu dopiero po świętach. Dlatego życzę Wam tradycyjnie zdrowych, spokojnych świąt i tego byście siadając do wielkanocnego stołu nie myśleli o pracy i  problemach tylko skupili się na sobie, rodzinie i tym co w życiu naprawdę ważne.

ps. a jeśli nie było Was tu w zeszłym roku przed Wielkanocą zajrzyjcie  do zeszłorocznych życzeń  znajdziecie tam wielkanocne inspiracje  jak zwykle architektoniczne 😉

Źródło: http://candychang.com/http://beforeidie.cc/

 

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. apetyczneW pisze:

    znakomity projekt… 🙂 to znaczy inicjatywa, w tym znaczeniu 🙂

  2. Agkk pisze:

    W polsce to ukradli by kredę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *