Dom w winogronach

Na przekór rozsianym po sieci projektom typowym ” Domu w winogronach ” wstawiam dziś dom, którego elewacja zatopiona bedzie w tym właśnie winoroślu. Oto  nowoczesny, minimalistyczny dom położony na zboczu pod lasem, który kolorem, materiałami , dużymi przeszkleniami naturalnie spaja się z otoczeniem.  Architekt Vladimir Nikiforov podzielił dom  na dwie części różniące  się wyglądem i funkcja. Winorośl  porastająca z czasem szarą elewację części domu oraz ogrodzenie świetnie współgrać będzie  z naturalnym kolorem drewna. Przełamanie tego połączenia czerwonym motywem  sprawia,  że mam wrażenie ,że budynek się do nas uśmiecha.

Zdecydowania wolę taki dom w winogronach. 😉

Gdyby tylko Polacy masowo wybierali takie rozwiązania ….. Może kiedyś to się zmieni.

Architekt: Vladimir Nikiforov

Zdjęcia :  ARCHIWUM Schüco

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. O. pisze:

    Ech architekci… to nie są winogrona… to pnącze nie ma nic wspólnego z winogronem prócz tego, że się pnie 🙂 to winobluszcz i nie polecam jego owocków spożywać ludziom, chyba, że po raz ostatni 🙂

  2. Karola pisze:

    Winobluszcz – jeżeli ten z przylgami, to pięknie się przyssie do elewacji:) Świetne wnętrza, neutralne tło i kropla koloru, to coś co lubię. Ale najbardziej urzekło mnie ogrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *