Gra w kolory / Dom dla artystki / Crepain Binst Architecture

W ostatnim czasie zaserwowaliśmy Wam sporo bieli. Dziś, choć pozostajemy dalej pod jej wpływem, posuniemy się nieco dalej. Pokażemy Wam jak pewna belgijska artystka wraz z architektami z  pracowni Crepain Binst Architecture  zagrała z bielą w kolory. 😉 

1039BREK_MHMA_LR_04_web-930x620Dom, w którym dziś gościmy, z zewnątrz przypomina niewielki pawilon. Spójrzcie jak lekko lewituje nad ziemią, niekiedy tylko stykając się z zielonym dywanem z trawy. Jakby za chwilę miał odlecieć, oderwać się od rzeczywistości. Nic dziwnego – to przecież dom artystystki. 😉  Ale to nie wszystko. W drewnianej fasadzie niczym obrazy ubrane w kolorowe ramy spoglądają na nas duże, kwadratowe okna.

1039BREK_MHMA_LR_32_web-930x620

Na tym jednak nie kończy się ekspansja koloru, wręcz przeciwnie ona się tu dopiero zaczyna. Kolory przenikają do wnętrza, rysując w przestrzeni kolorowe, o określonej funkcji, boksy. Żałujemy, że nie udało nam się namierzyć rzutu domu, ale sami spójrzcie, że dzięki wydzielonym strefom, łatwo się tu odnaleźć.

1039BREK_MHMA_LR_24_web-930x620

Podoba nam się jak pięknie architekci opowiedzieli projektowaną architekturą o samej właścicielce tego domu. Jej dom, podobnie jak życie artysty, to czysta, radosna twórczość, ubarwiona chwilami weny. A one, jak te kolorowe boksy, zaskakują nas nie tylko w czasie, ale i przestrzeni.

1039BREK_MHMA_LR_web-930x620

I tak sobie dumamy, że my architekci, nie zawsze to co mamy w głowie, potrafimy wiernie opowiedzieć słowami, ale na szczęście możemy opowiedzieć to właśnie projektowaną architekturą ! 🙂 Nasz blog od początku miał łączyć obie formy przekazu. (Choć z pewnością nasze pióro nie dorównuje prezentowanym zdjęciom. ;)). Mamy nadzieję, że pomagamy Wam zrozumieć Waszych architektów, a architektom ich klientów i gra o dobry projekt toczy się dalej. 😉 Bo warto, wystarczy zajrzeć dziś do poniższej galerii. 😉

Architekt: http://www.crepainbinst.be/

Źródło: https://www.binstarchitects.be/     https://www.bbrand.be

 

Zobacz inne wpisy

14 komentarzy

 1. lampywdomu.pl pisze:

  Świetne kolory. Strasznie ciekawi mnie tego typu architektura.

 2. KM we wnetrzu pisze:

  To mi się podoba.

 3. Anna pisze:

  Całość świetnie ze sobą współgra. Sama chętnie bym tam zamieszkała 🙂

 4. Kaśka pisze:

  Rewelacyjny, modernistyczny styl!

 5. Ozdoba pisze:

  Specyficzne wnętrze, jak dla mnie chyba zbyt modernistyczne 🙁 Nie przemawia to do mnie 🙁

 6. Drewneo pisze:

  Z wierzchu trochę przeraża mnie ta surowość bryły. W środku podoba mi się dużo bardziej.

 7. Genero pisze:

  Troszkę zbyt modernistyczne jak dla mnie. Zdecydowanie wole tradycyjne domy, choć docenić muszę kreatywność.

 8. Ale przestrzenie – wspaniałe zdjęcia, uwielbiam przestronne pomieszczenia.

 9. NaturalChic pisze:

  Wnętrza są w porządku, jednakże z zewnątrz wygląda kiczowato…

 10. Balais pisze:

  Bardzo przestronne, ale jak dla mnie ubogo urządzone, lubię dużo dodatków, a tu mam wrażenie niewykorzystanej przestrzeni.

 11. Magdalena pisze:

  Też mi się wydaje w środku jakoś tak trochę pusto po prostu, chociaż nie powiem design ciekawy.

 12. Patryk pisze:

  Niebieski z żółtym bardzo fajnie się komponuje właśnie takie domy mi się podobają. Jest to mega fajne a takie domki bez dachu i z tyłu basen to tylko z filmów mi się kojarzą u nas w Polsce bardzo rzadko da się zobaczyć taki dom.

 13. Kamil pisze:

  Dom bardzo fajny chciałbym taki mieć właśnie nie piętrowy z tarasem właśnie basenem. Podobają mi się bardzo takie stylowe i nowoczesne domy jeszcze żeby był cały inteligenty wszystkimi nowymi systemami.

 14. Jarek pisze:

  Wszystko doskonale wygląda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *