Ażurowa elewacja kamienicy

Nowoczesne technologie pozwalają dziś architektom projektować  innowacyjne rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne, ale także otwierają przed nimi świat pełen niespotykanych brył, ciekawych kompozycji, materiałów i kolorów po zewnętrznej stronie budynku czyli elewacji.

Fenomenem ostatnich lat stały się dwuwymiarowe elewacje. W istniejącym budownictwie potrafią całkowicie odmienić  charakter budynku, dodając mu nutę nowoczesności, tworząc zupełnie nowy, ciełpły klimat istniejącej, często zaniedbanej przestrzeni. Stosowane przez architektów  w budynkach współcześnie wznoszonych są znakiem czasu,  symbolem rozwoju i postępu. Dziś przedstawiam Wam jeden z świetnych przykładów takiej ażurowej elewacji, którą architekci z irańskiej firmy http://www.arsh-studio.com/ z powodzeniem zastosowali w przebudowywanej przez nich kamienicy w Teheranie. Poprzez pełną przejrzystość ażurowych elementów budynek podlega ciągłej transformacji w zależności od pory dnia i nocy. Mieszkańcy oszczędzają na firankach 😉 a wnętrza ich mieszkań stają się atrakcyjne i oryginalne.

Architekci: http://www.arsh-studio.com/

Źródło: http://www.architecturenewsplus.com

Zobacz inne wpisy

4 komentarze

 1. po pisze:

  We Wrocławiu róg ul. Solskiego i Wiejskiej też jest taka elewacja, fajnie to wygląda:)

 2. Ryszard pisze:

  O, nawet nie wiedzielm ze we Wroclawiu tez jest podobny element… a Teheran, Iran, gdy wyzwola sie spod hegemoni tyrana, wtedy sie zacznie dziac w architekturze. Oni maja sile wewmetrzna

 3. Artur pisze:

  Ażurowa elewacja prezentuje się znakomicie…tylko pozazdrościć. Ja mieszkam w jednej z warszawskich kamienic i ostatnio malowanie elewacji budynku było zadaniem firmy .https://www.hijob.pl/elewacje/malowanie-renowacja-elewacji/ . Firma ta specjalizuje się właśnie w malowaniu elewacji wysokich i dużych konstrukcji, w przypadku których nie ma możliwości wykonania tej usługi z ziemi. Efekty ich pracy są świetne- kamienica zyskała nowe życie.

 4. Wojtek pisze:

  Bardzo ciekawie to wygląda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *