Dwa w jednym – nietypowy dom wielopokoleniowy

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi decyduje się na mieszkanie z rodzicami. Do biur architektonicznych zgłaszają się inwestorzy pragnący przebudować, rozbudować lub nadbudować dom rodzinny rodziców w celu przystosowania go dla rodziny wielopokoleniowej. W mniejszym stopniu, ale również nowe budownictwo dwurodzinne ma swój czas. Wspólnymi siłami rodzicie z dziadkami postanawiają zbudować dom wielopokoleniowy. Wnuki są bliżej dziadków, dziadkowie czują się potrzebni, a młodzi rodzice czują się bezpieczni. Jest tylko jedno „ALE”. Trzeba się co najmniej lubić. 🙂  Jeśli ten warunek jest spełniony to pozostaje już tylko wybór architekta. 🙂 Ciekawa jestem ilu Polaków było by tak odważnych, by powierzyć projekt swojego dom japońskiej firmie Akio Nakasa i wybudować właśnie taki dwurodzinny dom?

We mnie budynek ten podnosi poziom radości. Architekci  projektując go w niezwykle interesujący sposób  podzielili go na dwie odrębne, ale jakże spójne części. W ten sposób między nimi powstał ciekawy dziedziniec, który pośród tak intensywnej zabudowy Kanagawy, pozwala mieszkańcom na odrobinę prywatności. A Wam jak się podoba takie rozwiązanie domu wielopokoleniowego ?

Architekt:Akio Nakasa 

Fotograf:  Nacasa & Partners 

Źródło: http://www.architonic.com

Zobacz inne wpisy

1 Response

  1. Zofia pisze:

    This is absolutely beautiful.Mix of Japanese minimalism and modernity perfectly harmonized. Thank you for posting that 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *