11 kwietnia 2012
1 minut czytania
5

House TD – drzewo na ścianie / Daijiro Takakusa

W poszukiwaniu motywu drzew w architekturze przenieśmy się dziś do południowej części Osaki gdzie architekt Daijiro Takakusa zaprojektował dom dla małżeństwa perkusisty i malarki. Dom wyraźnie podzielony został na dwie strefy – pracy i odpoczynku, które połączył otwarty hol zbudowany wokół klatki schodowej. To właśnie tu od parteru prawie po sam dach wyrosło piękne, olbrzymie drzewo. Grafika, która totalnie zmieniła wnętrze domu została ubrana w ramę okienną i tym sposobem stała się swoistym obrazem, wizytówką mieszkającej w tym domu artystki. Czarna, gładka elewacja domu dodatkowo podkreśla nietypowe dzieło.

I jak ? Podoba się Wam dzisiejsza inspiracja?

Jutro drzewo przyjmie pozycję horyzontalną. 😉 Zapraszam !!! 🙂

Architekt:  Daijiro Takakusa

Źródło: http://www.dezeen.com


Zaobserwuj nas, jeśli chcesz być na bieżąco i dołączyć do ludzi, którzy uwielbiają dobrą architekturę:

5 Comments Zostaw komentarz

  1. Super. Zważywszy, że ostatnio wszędzie szaro, buro i ponuro. Zwłaszcza we wnętrzach ;). Podoba mi się taki niby-akcent, a wszędzie go pełno i tak jakoś dodaje charakteru. I na zewnątrz i wewnątrz. Co ciekawe utarło się, zwłaszcza ostatnio, że “pazura” dodaje nierdzewka, blacha, okładziny kamienne, nowoczesne materiały. A tutaj proszę, “pazur” daje drewno.

    • Dokładnie, my też lubimy takie zupełnie nieprzewidywalne akcenty. To właśnie one sprawiają, że dom jest wyjątkowy, tylko nasz. Nie jest powtarzaną sztampą 🙂 Pozdrawiamy !

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

CZEŚĆ TU AWX2 ARCHITEKCI

Śledź nas

NEWSLETTER

AWX2 BLOG

NIE PRZEGAP KOLEJNEJ INSPIRACJI
ZAPISZ SIĘ D0
NASZEGO NEWSLETTERA

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

Kalkulator powierzchni domu

ARCHImapa

Znajdź architekta

Szukaj

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zajrzyj do archiwum

Poprzedni wpis

Treetop house – drzewo na elewacji / Matt Gibson Architecture and Design

Następny wpis

House 2.0 – drzewo pod podłogą / Faro

Śledź nasz instagram

Error: No data found, Try connecting an account first and make sure you have posts on your account.

Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Śledź nasz Facebook

Śledź nasz Pinterest

Top

Nie przegap

Mines Road House – dom ranczo / MacCracken Architects

Facebook Pinterest Email Jednym z najbardziej

Mosa House – na przekór nowoczesności /DPROIECT

Czy zawsze architektura musi pędzić za