Loft w Kijowie / Alex Bykov

Tęskniliście?

My bardzo. Aż wstyd się przyznać, że wróciliśmy tydzień temu, wróć ! prawie dwa tygodnie temu. Ale uwierzcie mi, po powrocie z urlopu życie architekta nabiera takiego tempa, tyle się dzieje, że nawet czasu by zajrzeć w swoje ulubione blogowe miejsce nie ma.

Ale co tu dużo pisać. Lepiej Wam to pokażę. A jak? Najlepiej jakąś totalnie zakręconą przestrzenią.  😉

Spójrzcie na ten Loft w Kijowie, autorstwa ukraińskiego architekta-  Alexa Bykov. Niby wszystko ok, ale tyyyyle się tu dzieje. Nie wiadomo na czym skupić wzrok w pierwszej kolejności. Osb czy cegła? Kuchnia czy łazienka? Sypialnia czy muzyczny kącik? Lepiej się czulibyśmy się w tym mieszkaniu za dnia czy może wieczorem?

Ta wybuchowa mieszanka doskonale odzwierciedla ilość prac i tematów, na których musimy skupić się tu i teraz. A w głowie przecież ciągle jeszcze szumią fale, pachnie lasem i ta błoga niczym nie zagłuszona cisza….Ach polskie morze ma w sobie coś magicznego .;) Wybaczcie zatem tę chwilową nieobecność i obiecujemy, że już niebawem wrócimy z kolejną mocno  inspirującą porcją architektury.

A tym czasem zostawiamy Was w tym lofcie. Rozejrzyjcie się może znajdziecie coś dla siebie? 😉

 

 

 

 

Architekt: http://www.alexbykov.net/

Źródło: http://design-milk.com

Zobacz inne wpisy

15 komentarzy

 1. Karolajna pisze:

  Faktycznie, tyle się dzieje, tyle materiałów a jednak mieszkanie tworzy spójną całość! super!

 2. Condo pisze:

  Bardzo ciepło i rodzinnie wyglądają takie mieszkania. Super!

 3. Marcin pisze:

  Mimo oczywistego uroku jaki ten projekt posiada ma jedną wadę. Jeśli traktujemy przestrzeń mieszkalną jako miejsce wypoczynku i wyciszenia to ten projekt nie spełnia swojej funkcji. Pomieszczenia kuchni, łazienki swoją dynamiką i oświetleniem mogą powodować chęć do działania, inicjatywę. Natomiast pokój (takie jest moje zdanie) powinien być nieco spokojniejszy. Efekt taki możemy uzyskać wprowadzając mniejszą ilość dekoracji i eksperymentując z oświetleniem. Wieczorek kiedy mamy już ciemno można wprowadzić mniej jaskrawe światło. Projekt całkowicie udany jeśli kierowy jest do młodych, dynamicznych osób.

 4. Kasia pisze:

  Wow! Fantastycznie, ale w żadnym nie ma kominka czy tylko mi się wydaje? Dla mnie w domu ważne jest ciepło i komfort, nie wyobrażam sobie domu, w którym nie ma miejsca gdzie można się ogrzać. Z mężem postanowiliśmy wybudować sobie kominek i jest piękny, dodatkowo zamontowaliśmy fotokradkę, na stronie http://www.ventlab.pl/oferta2/fotokratka,1.html możecie znaleźć informacje na ten temat polecam !

 5. Rafał pisze:

  moja wizja loftu – koniecznie z takimhttp://zestaregodrewna.pl/produkt/masywny-stol-do-jadalni/ stołem

 6. Bardzo klimatycznie. Ciepło i przytulnie a zarazem bardzo nowocześnie. Niezła inspiracja. Dobrze, że w Łodzi powstaje dużo pięknych loftów, będzie co robić.

 7. Bardzo ciekawy i praktyczny projekt. Wykorzystana każda część mieszkania, bardzo ładne doświetlenia i do tego domowy klimat.

 8. Karolina pisze:

  Lofty tego typu jak we wpisie mają bardzo fajne i klimatyczne oświetlenie. Oświetlenie daje wnętrzu piękny klimat, dlatego według mnie jest ono ważną kwestią podczas urządzania mieszkań.

 9. Wiktoria pisze:

  Wspaniałe i bardzo przytulne wnętrze. Podoba mi się

 10. Ada pisze:

  Ta realizacja bardzo mi się podoba.

 11. Elmarco pisze:

  Podsumowując, prace Alexa Bykova są prawdziwym świadectwem jego kreatywności i innowacyjnego podejścia do projektowania przestrzeni mieszkalnych. Są one źródłem inspiracji dla wielu osób interesujących się współczesnym designem.

 12. Projekt wnętrza zasługuje na pochwałę; przemyślana aranżacja i stylowe detale stwarzają harmonijne i przytulne środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *