Rozbiórka kontrolowana – metamorfoza domu w Hiszpanii / Tagarro-De Miguel Arquitectos

Dokładnie miesiąc temu pokazaliśmy dwie stodoły, które za sprawą zdolnych architektów przerodziły się w piękne nowoczesne domy. W pierwszej architekci najogólniej wymienili okna, w drugiej dodali piętro nr dwa. A dziś  mamy dla Was coś, co z jednej strony mieści się w tej kategorii, z drugiej zupełnie od niej odstaje.

Dla niektórych z Was dom ten nadawał by się tylko do rozbiórki, inni zobaczyliby w nim potencjał. A gdyby tak połączyć dwa w jednym. Albo jeszcze inaczej, zburzmy część domu i sprawdźmy co drzemie w środku. Tak właśnie pomyśleli architekci tej przebudowy w Austrii. Uwolnili budynek od jednej ciężkiej ściany, która jak się okazało była tu zupełnie zbędna. Wpuścili do domu przestrzeń i już wiedzieli, że to jest właśnie to. Wstrzymali dalsze prace projektowe i postanowili zatrzymać tę „chwilę” na zawsze.  Ta chwila odbija się w szklanych taflach, woła z każdego kamienia, z każdej strony opowiada zupełnie inną historię.  Oddychamy tym powietrzem, zaglądamy w każdy kąt, podziwiamy konsekwencję i delektujemy się każdą spędzoną tu chwilą. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie pokazali Wam dzieła, które tak bardzo dziś nas urzekło. Stworzyli je architekci z  Tagarro-De Miguel Arquitectos i to im dziś należą się brawa. Zapraszamy zatem do galerii. Coś nam się zdaje, że gdy z niej wyjdziecie zupełnie inne będą dziś Wasze sny. 😉

Architekt: https://www.facebook.com/pages/Tagarro-De-Miguel-Arquitectos/

Źródło: http://www.arquimaster.com.ar , http://www.lne.es/

Zobacz inne wpisy

5 komentarzy

  1. Maria pisze:

    Ciekawe, naprawdę!

  2. Gosia pisze:

    Super artykuł razem ze zdjęciami wciągnął mnie niesamowicie 🙂

  3. Anonim pisze:

    This house is not in Austria, it is in Asturias which is a region on the North Coast of Spain. Tagarro-De Miguel are two young Spanish architects from Asturias (Spain)

  4. Bardzo fajna przemiana domu. Też pomyślę nad zakupem jakiegoś ładnego domku w Hiszpanii. Podoba mi się ten kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *