ZARAŻAĆ DOBREM – 8 URODZINY AWX2 BLOG

Ten tydzień miał wyglądać zupełnie inaczej. Chcieliśmy z Wami świętować podwójne urodziny: moje (czterdzietektóreś) i 8 urodziny bloga. Jednak w niedzielę,  w dniu moich urodzin nam Polakom pękło serce. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w dniu, w którym od lat wszyscy dzielimy się dobrocią, wspieramy uśmiechem i pomimo mrozu dajemy słabszym kawałek swojego ciepła, stała się rzecz niewyobrażalna. Tradycyjne już światełko do nieba rozerwał na milion łez atak nożownika na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ta tragedia tak okrutna i niesprawiedliwa poruszyła nasze serca. Od tygodnia emocje walczą z rozsądkiem, a mi po głowie wciąż krążą słowa Antoine de Saint-Exupéry :

„Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro?”  

Nie dostrzegamy go, wciąż skupiamy się na błędach, wpadkach i porażkach. Oceniamy, krytykujemy, wyśmiewamy. Gdzie w tym wszystkim jest zwykłe ludzkie dobro? Zacznijmy od teraz wszyscy dostrzegać je bardziej. Mówmy o nim więcej. Pokazujmy dobre przykłady. Dostrzegajmy je nie tylko w ludziach, sytuacjach, ale i w przestrzeni czy w architekturze. Cieszmy się z sukcesów innych, doceniajmy ich pracę i we wszystkim szukajmy pozytywów.  Wtedy i my sami będziemy mieć okazje stać się lepszymi ludźmi. 

Od ośmiu lat pokazaliśmy Wam prawie 600 przykładów DOBREJ ARCHITEKTURY. W każdym z opisanych przez nas domów szukaliśmy synonimów dobra. Odmieniliśmy je przez wszystkie możliwe przypadki, a zachwytom nie było końca. Nie skupialiśmy się na szukaniu projektowych pomyłek, wyśmiewaniu i krytykowaniu czyjejś pracy. I choć pewnie takie podejście do blogowania okazałoby się w strzałem w dziesiątkę, choć mielibyśmy dużo więcej czytelników nie mamy zamiaru skręcać w tą stronę.

Dowodem na to, że warto dzielić się dobrymi przykładami jesteście Wy sami. DWA MILIONY odsłon, PÓŁ MILIONA użytkowników, którzy zajrzeli tu choćby na chwilę. I niezależnie czy czytacie nasze teksty od deski do deski, czy tylko oglądacie zdjęcia, wierzymy, że z każdego wpisu zostaje w Was odrobina czegoś dobrego. Bo wiemy, że nie przychodzicie tu, by z zazdrością podglądać innych, krytykować czy obrażać. Przychodzicie  by się inspirować i budować swój / nasz lepszy świat.  Nasze blogowe motto: ZARAŻAMY DOBRĄ ARCHITEKTURĄ dzięki Wam jest wciąż aktualne. 

Wielu z Was, ale także nas samych nie stać na niektóre domy, które prezentujemy. Ale wierzymy, że stać nas, by z radością doceniać pracę innych. Każdy z nas: my, Wy, oni, biedni, bogaci, znani lub anonimowi – wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczający nas świat. Jeśli przez osiem ostatnich lat daliśmy Wam iskierkę nadziei, jeśli dzięki nam na lepsze odmieniliście swoją życiową przestrzeń lub jeśli bywacie tu tylko po to by pomarzyć – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 Wierzymy, że warto zarażać innych dobrem. Tylko od nas zależy jaką ku temu stworzymy przestrzeń. Ono jest jak powracająca fala, wróci ze zdwojoną mocą. A Teodor Rooswelt niezmiennie ma rację:

POZDRAWIAMY : AWX2 ARCHITEKCI

foto:: Designed by Rawpixel.com

/www.freepik.com/

mural: Agnieszka Rak

Zobacz inne wpisy

6 komentarzy

 1. Świetny post! Życzę wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 🙂

 2. Super! Życzę samych udanych projektów i szczęśliwych chwil w życiu.

 3. EAST UPS pisze:

  Świetny wpis. Dołączam się do życzeń. Wszystkiego co najlepsze 🙂

 4. Radosław pisze:

  Bardzo lubię Wasz blog i lubię tu wracać. Czekam na nowe treści! 🙂

 5. waterblock pisze:

  Świetnie się czyta wasz blog, z niecierpliwością oczekuje nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *