Dwa ramiona – dom w Słowacji / architekt Sebastian Nagy

No to hop w ten Nowy Rok! 🙂

Jak go rozpocząć? Najlepiej z przytupem, czyli z projektem, który podsyci pragnienie otaczania się piękną architekturą. Dom, który dziś prezentujemy idealnie rozpocznie nowy rok, w którym mamy nadzieję podkręcić nieco blogowe tempo i pokazać jak inni architekci i inwestorzy rozumieją słowo DOM.

rd kiss - snatelier.com

A dom ten nietypowy. Prosty a jednak zakręcony. 😉 Gdzie go znaleźliśmy? A tu nie daleko Częstochowy w pobliskich Konopiskach. Żartujemy, fajnie by było znaleźć w pobliżu takie perełki. 😉 Dom stoi jednak w słowackiej dzielnicy Bratysławy, Cunovo na ulicy Konopiskiej. 😉

rd kiss - snatelier.com

Działka ma prawie 600m2 i znajduje się w mocno rozwijającej się pod względem budownictwa jednorodzinnego części miasta. Zajrzeliśmy tam za pomocą Google Street View, jednak dom na zdjęciach jest jeszcze w budowie.


otio-l02Autorem projektu jest słowacki architekt Sebastian Nagy, którego projekt domu OTIO pokazywaliśmy Wam wiosną 2012 roku. Lubimy obserwować jak rozwijają się twórczo architekci i wracamy na ich strony po kilku latach.


Tym razem mamy zupełnie inną formę, a i sama funkcja dostosowana do jest do innego modelu życia mieszkańców. Na powierzchni 163m2 z powodzeniem pomieści się czteroosobowa rodzina, której życie umilać będzie kompaktowa, dobrze zbilansowana przestrzeń.

rzut parteru

kiss-podorys%20prizemie_001rzut piętra

kiss-podorys%20poschodie_001

Sami z chęcią zamieszkalibyśmy w tych rzutach. 😉 Pater jest niemal idealny, tylko na piętrze dzieciakom dodalibyśmy odrobinę przestrzeni.

kiss-situacia_001

Patrząc na dom z góry jak i na zdjęcia poniżej, mamy wrażenie, że jego dwa długie, skierowane ku słońcu ramiona, obejmują wnętrze domu. Chronią przed światem zewnętrznym, dając spokój i ukojenie, które łączy się z ogrodem. To w jego stronę skierowane są niemal wszystkie okna, i to on łącznie z tarasem i częścią dzienną tworzą skrywane przed przechodniami serce domu.

Cudownie, wprost cudownie. A jak pięknie musi prezentować się zimą opruszony i otulony śniegiem. Sprawdziliśmy pogodę. Podobnie jak u nas, w najbliższych dniach pojawi się tam piękna biała zima. 😉

Nim jednak zmrozi nam nosy, ogrzejcie się bijącym ze zdjęć słońcem i delektujcie podziwiając piękną architekturę tego domu:

Architekt: http://www.snatelier.com

Zdjęcia: Tomas Kristek

Źródło:źródło: https://www.archinfo.sk/

STOP NOWELIZACJI PRAWA BUDOWLANEGO!

Nie zgadzamy się by absolwent technikum budowlanego i inżynier budownictwa od 2023r. projektował wszystkie budynki do 1000m3 bez względu na funkcję i lokalizację.

👈 Kliknij i podpisz petycję.

Zobacz inne wpisy

5 komentarzy

 1. Banyo.pl pisze:

  Dom na prawdę robi wrażenie. Fantastyczny projekt!

 2. Aneta pisze:

  Świetny projekt!

 3. Marcin pisze:

  Trochę dziwny projekt, ale bardzo mi się podoba.

 4. Adam pisze:

  Fajny projekt, choć nie wiem czy miałbym na tyle odwagi żeby się na niego zdecydować.

 5. Adrian pisze:

  Ten projekt to dzieło sztuki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.