Architects House Exchange – nowa forma architektonicznych podróży

Wracamy właśnie z naszych wakacji, do domu jeszcze kawałek drogi…W naszej podróży zatrzymaliśmy się w kolejnym przemiłym miejscu, by spędzić tu noc i rano ruszyć w drogę. Ha, i znów niespodzianka ! Jak się okazało na miejscu, właścicielka apartamentu (znalezionego wczoraj na www.booking.com), jest również architektem, zajmuje się wnętrzami.  Tym bardziej miło nam spędzić noc w przestrzeni, którą sama zaprojektowała. To od razu przypomniało nam akcję, którą odkryliśmy ponad miesiąc temu. Dlatego po prawie dwutygodniowej przerwie w dostawie internetu, korzystamy z chwili  działającego Wi-fi, i postaramy się znów Was zainspirować. Tym razem nie pokażemy Wam jednak żadnego nowego domu, ba, ani wnętrza czy ogrodu. Opowiemy o czymś niezwykłym, co tym razem dla siebie samych postanowili stworzyć architekci z całego świata. O społeczności, która uwielbia się dzielić sobą… A co to?

 logo

To Architects House Exchange – czyli zamiana domów pomiędzy architektami –  której pomysłodawczynią jest Eva Byrne – irlandzka architekt pracująca w Dublinie. Ideą tego przedsięwzięcia jest stworzenie społeczności architektów, którzy prócz pasji projektowej uwielbiają również podróże. To genialne, że ktoś postanowił to połączyć.  Jest wiele takich akcji, w których ludzie z całego świata wymieniają się domami. Jednak w tym przypadku mamy szansę odkryć coś więcej.  To jakby zajrzeć do torebki, wejść do sypialni, lub otworzyć cudzą spiżarkę. Architekci mają okazję nie tylko zamieszkać w innym domu, ale sprawdzić jak inny architekt zaprojektował swoją przestrzeń. A uwierzcie nam, to jedno z najtrudniejszych zadań projektowych, jakie stają na drodze każdego architekta. 😉 Dlatego tym bardziej doceniamy kolegów po fachu, którzy mają odwagę podzielić się swoim domem, oddają go w ręce kogoś, kto z pewnością zrobiłby go inaczej. 😉 O tym jak przyłączyć się do akcji, jakie domy można już było zwiedzić i kto zgłosił się do kolejnej edycji możecie przeczytać o tutaj. A może wśród Was znajdą się odważni, by w ten sposób podróżować i jednocześnie zapraszać innych architektów do naszego kraju? Może warto? 🙂

A tymczasem pozdrawiamy i już niebawem postaramy się zalać Was morzem inspiracji !

HOUSE ARCHITECT

WWW:http://www.architectshouseexchange.com/

Źródło zdjęć: http://www.architectshouseexchange.com/

Zobacz inne wpisy

4 komentarze

 1. Paulina pisze:

  Heh, czego to ludzie nie wymyślą 😀

 2. Eva pisze:

  Cześć,
  Dziękujemy za wspomnieć naszą nową stronę internetową! Od września, będzie to również możliwe dla osób z domów zaprojektowanych przez architektów, aby stać się członkami naszej społeczności podróży. Duży powitanie czeka wszystkich członków z Polski!
  Eva
  Mam nadzieję, że mój polski jest ok…!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *