Dobre wino, piękne wnętrza – restauracja Red Pif w Pradze

Dziś w niedzielny poranek nasz fan page na facebooku powiększył się o 500 uczestnika.  Blog architektoniczny takie wydarzenie może uczcić tylko w jeden sposób  – stawiamy dziś wino z najlepszej architektonicznej półki. 😉 Zapraszamy zatem do Red Pif  – restauracji i sklepu z winami w jednym.

Jak twierdzą architekci w tym projekcie najważniejsze było, by tak jak w winie nie popsuć wnętrza sztucznym smakiem. Byłoby to sprzeczne z naturalnym charakterem wina. Taki właśnie charakter nadali wnętrzu. ” Musisz znaleźć drogę do tych win  – dopiero wtedy można w pełni cieszyć się nimi”. I w ten sam sposób architekci myśleli  o wnętrzu. Chcieli,  by ich praca nie była widoczna na pierwszy rzut oka, a całe wnętrze było  tłem pozwalającym cieszyć się dobrym winem i jedzeniem. Zastosowali naturalne dębowe drewno i pręty zbrojeniowe, które zazwyczaj używane przy uprawie winogron, przeniosły się na ściany. To na nich niczym owoce pojawiają się kolejne butelki tworząc codziennie inny spektakl.

W tym projekcie najpierw urzekły mnie drewniane, obrotowe panele w kształcie butelek. Dowolnie ustawiane zmieniają klimat wnętrza, ale z zewnątrz zwłaszcza nocą wyglądają imponująco. Jednak po przeczytaniu opisu, przyjrzeniu się detalom jestem pod wrażeniem pełnego profesjonalizmu i kompleksowego myślenia o wnętrzu, które nie tylko sprzedaje, ale kocha wino.

Zapraszając Was do galerii dodam tylko, że właśnie dziś nastawiliśmy pierwsze w naszym życiu, własnoręcznie robione wino. Jak dobrze pójdzie to będziemy nim częstować w dniu gdy nasz fan page przekroczy cyfrę 1000. Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom 🙂

Architekt: Aulík Fiser ARCHITEKTI

Zdjęcia: AI Photography

Źródło: http://www.delood.com/ , http://www.dezeen.com\

Zobacz inne wpisy

1 Response

  1. ANONIM pisze:

    Wnętrze super się prezentuje – ciekawe jak jedzenie.

    P.S. 1000 to liczba a nie cyfra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *