DOM I DREWNO – domek w Nosice na Słowacji / Pokorny architekti

Dla pięciu województw to właśnie dziś zaczynają się ferie zimowe dlatego kontynuując wątek drewnianych domków mamy dla Was  kolejny dom w górach.

Drewno ponownie przybrało geometryczne kształty i niczym  turysta przycupnęło u  u stóp jednej z gór. Domek z zewnątrz wydaje się taki malutki, ale nie dajcie się zwieźć tym kształtom, zajrzyjcie do środka, a przekonacie się, że można tam spędzić czas w bardzo komfortowych warunkach. Będąc w górach zastanawialiśmy się jak inaczej można zaprojektować górską chatę, czy może ona przybrać bardziej nowoczesne kształty? Myślicie, że taka forma w naszych polskich górach zdałaby egzamin? Czy nadal zakochani bylibyśmy w górach gdyby pomiędzy nimi powstało więcej takiej architektonicznej sztuki? Nam by nie przeszkadzało, ba nawet chętniej łączylibyśmy przyjemność delektowania się naturą w otoczeniu nowoczesności. 🙂

Architekt:Pokorny Architekti

Źródło: http://www.homedsgn.com/

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. Małgorzata pisze:

    Nie bywam od dawna w górach więc tym „zdziwniej” że wreszcie zaczęto projektować orginalnie i nowocześnie. A turyści i tak pewnie wybrzydzają bo wolą kwaterę w starym domku w podrabianym stylu podhalańskim.

  2. marek pisze:

    wspaniały, cóż… przy szklanecce rumu można by o nim do rana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *