DOM JAK NAGRODA / Platform 5 Architects

Wczoraj otrzymałam wyjątkowa nagrodę. Za prace na rzecz Śląskiej Izby Architektów przyznano mi Honorową Odznakę Izby Architektów. Od 2015 roku jestem administratorem Fanpage Śląskiej Izby. Tam staram się na bieżąco informować architektów co dzieje się w Śląskiej Izbie, ale także w polskim i światowym świecie architektury. / informacja tutaj /

Przez pracę na rzecz architektów zaniedbałam nieco blog. A przecież dzielenie się z Wami pięknem tego świata jest moją ogromną pasją. Niestety doby nie da się rozciągnąć. Spróbuję to jednak wynagrodzić.

Nagroda musi być wyjątkowa. Taka, która sprawi, że zapragniecie mieć taką samą. 🙂 Architektoniczna inspiracja, którą dziś zaprezentuję jest jej najlepszym odzwierciedleniem.

Cóż piękniejszego może być w architekturze,niż przestrzeń, która doskonale wpisuje się w okolicę, daje poczucie spełnienia i sprawia, że czujemy się wyjątkowi. Taki właśnie jest dom stworzony przez wspaniałą pracownię Platform 5 Architects.

Pięknie rozłożona funkcja z centralną kuchnią rozdzielającą dom na dwie części. To miejsce, które łączy dom i rodzinę. W lewym skrzydle część dzienna, w prawym strefa odpoczynku. Mam jednak wrażenie, że dzięki wodnemu ogrodowi, który wpływa do domu przez ogromne okna, nie tylko w części sypialnianej panuje atmosfera błogiego lenistwa.

Nim zanurzycie się w tych przepięknych zdjęciach przyjrzyjcie się rzutom, one poprowadzą Was po kątach, w których z pewnością zatrzymacie się na dłużej. Więcej o samym domu przeczytacie https://www.dezeen.com/,  a dzieła architektów odpowiedzialnych za tak wyjątkową przestrzeń możecie śledzić również na Facebooku pracowni Platform5Architects/. W końcu Facebook to kolejne miejsce dzięki któremu na szerokie wody wypływać może dobra Architektura! 🙂

Źródło:https://www.dezeen.com/

Architekt: Platform5Architects/

Zobacz inne wpisy

11 komentarzy

 1. Szarper71 pisze:

  Gdzie mozna dostać takie mieszkanie ? Szukam podobnego już prawie rok..

 2. Maciek pisze:

  Genialny projekt!

 3. ANONIM pisze:

  Gratuluję wyróżnienia.

  Dom bardzo ciekawy, ale może być problem z komarami które często są nad wodą.

 4. Serdecznie gratuluję nagrody. Należało się Pani.
  Dom jest niesaamowity. Mieszkać w takim domie to sama przyjemność.

 5. Świetny dom. Pięknie się prezentuje zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Myślę, że właściciele tego domu są na pewno zadowoleni 🙂

 6. Instalaton pisze:

  Rzeczywiście, prezentuje się po prostu świetnie. Widać, że na pierwszym miejscu postawiono nie tylko design, ale także funkcjonalność. Nic tylko się cieszyć, że możemy oglądać takie projekty i są na świecie ludzie, którzy realizują je w tak doskonały sposób.

 7. Ginger pisze:

  W takim domu to bym z wielką przyjemnością zamieszkała jest cudowny. Nagroda w 100% zasłużona

 8. Efototapeta pisze:

  Gratulacje tak zaszczytnej nagrody 🙂 Dom prezentuje się świetnie, nic dodać nic ująć.

 9. Piotr pisze:

  Świetny projekt. Idealnie wkomponowany w otoczenie. Oby więcej takich pojawiało się w naszym otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *