Dom parterowy we Francji / SCP Arnal/Lafon Cayrou

O zaletach i wadach domu parterowego napisano już wiele. Rozpisują się na ten temat portale architektoniczne, fora internetowe i jak zwykle najwięcej firmy sprzedające projekty typowe. Mają one  swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi zachwyceni jednopoziomową przestrzenią namawiać będą tych drugich, by  dali trochę odpocząć zabieganym codziennościom nogom. Drudzy, przeliczając koszty ogrzewania zacierać będą ręcę udowadniając tym pierwszym, że ich dom jest tańszy w utrzymaniu. Na to zwolennicy zaproszą przeciwników dużo wcześniej na parapetówkę, na której chwalić się będą bliskim kontaktem z naturą, który doświadczają w każdym kącie domu. Przeciwnicy nie pozostaną im dłużni i gdy już się wprowadzą przechwalać się będą swoim małym, ale za to już ślicznie wykończonym ogrodem. Opowieści tej, jak to w Polsce,  nie braknie końca, bo wiadomo Polak wie wszystko najlepiej i do upadłego udowadniać będzie swoje racje. 😉 Jednak niezależnie od tego czy jesteś tym pierwszym czy tym drugim gościem dziś na naszym blogu, to  zajrzyj do naszej dzisiejszej inspiracji. Jestem niemalże pewna, że każdy z Was odnajdzie tu coś pięknego. Czy będzie to otwarta przestrzeń, ukryty taras, przestronne okna, drewno i ruchome panele na elewacji, przepiękna łazienka, przestronna sypialnia czy widok za oknem, to mam nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do marzeń o swoim domu. A czy to będzie parterowy czy piętrowy?  Odpowiedź na to pytanie urodzi się pewnie  podczas rozmów z architektem, do których gorąco Cię namawiamy !

Architekt: SCP Arnal/Lafon Cayrou

Źródło: http://www.homeadore.com

Zobacz inne wpisy

4 komentarze

 1. znowu ja pisze:

  witam!! widze ze po zdobyciu nagrody nie macie zamiaru zwalniac,to wielki sukces dla Was , dla mnie tez- wiele inspiracji. pierwszy raz mi sie zdazylo ze nie obejrzalem galerii do konca bo to czego szukalem było gdzies na poczatku.piekny temat ,wspanialy dom,chce sie w nim byc. pamietajcie, jestescie najlepsi i tak trzymac.

  • aga_awx2 pisze:

   Jutro się zaczyna Blog Roku 2012 i pędzimy z inspiracjami, by jak tu zajrzą przypadkowi wędrowcy to zatrzymać ich na dłużej i sprawić, by porzucili myśli o typowym projekcie z katalogu i zdecydowały się razem z architektem zbudować swoją przestrzeń. Ot taki mamy plan 😉

 2. hejo pisze:

  Wie ktoś może jakiej firmy są te kinkiety w łazience na ostatnim zdjęciu. Za pomoc serdecznie dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *