House GL / ARCHITECTSLAB – piękna stodoła, a nawet i dwie ;)

Jeśli jeszcze nie przekonaliście się do tego, że ze starych domów można zrobić cuda, to mam nadzieję, że ten wpis pozwoli się Wam o tym przekonać. 😉 Pozostańmy zatem jeszcze chwilkę w Belgii. Tuż pod Brukselą w miejscowości Wolvertem dwie stare stodoły przywrócili do życia architekci z ARCHITECTSLAB.  Zaprojektowali szklany łącznik, który połączył część mieszkalną z biurową i zupełnie odmienił tą przestrzeń. Z zewnątrz z rozmachem – oryginalne stare ceglane mury połączone z niemalże luksusowym szkłem. Wewnątrz minimalizm w kolorach podkreślony szlachetnością materiałów. I jak podoba się? Nie ma koło Was takich starych stodół? Może warto spojrzeć na nie łagodniejszym wzrokiem i zamiast się na ich widok krzywić wykorzystać ich fantastyczny potencjał.

Architekt: http://www.architectslab.com/

Źródło:  http://www.architizer.com/

Zobacz inne wpisy

13 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  witajcie!! nie wiem jak to robicie ale naprawde dajecie rade,pewnie dlatego ze jestescie naprawde profesjonalisci. zdecydowanie udany projekt,

 2. mgstoma pisze:

  witam! znowu mnie zaskoczyliscie ,dobra robota,jestescie najlepsi. juz to wiem ze kiedys pociagniemy razem moj projekt marzeń!!!

 3. Marcin pisze:

  krótko pisząc, pure beauty!

 4. Ola pisze:

  Wow, muszę przyznać, że jest to b.inspirujący projekt. Tak, jak rozbuchała się moda na lofty, tak teraz może nastanie moda na lofty w wersji: village. W sumie to całkiem dobry kierunek – nabyć wiejską, upadającą chatę i połączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami. Tanio i z duszą…czuję napływ nowej mocy i ducha kreacji we krwi, dzięki;)

  • aga_awx2 pisze:

   Też nam się zdaje, że trzeba podążać w tą stronę. Tyle domów wokół stoi i czeka aż ktoś je pokocha i pokaże światu jak mogą być piękne i nowoczesne !

 5. Takie realizacje ingerencji w stare budynki poprzez zastosowanie tylko nowoczesnych rozwiązań, to moim zdaniem esencja architektury. Super, że pokazujecie wiele tego typu realizacji i rozwiązań. Od około roku Was śledzę i muszę powiedzieć, że nie zawodzicie (oczywiście, swój głos już oddałem)

  Od paru lat także myślałem o rozpoczęciu blogowania i w tym roku, jako postanowienie noworoczne udało się zacząć. Zapraszam więc także i na mojego bloga: http://smartmod.wordpress.com/

 6. Marta pisze:

  Kiedy my z mężem kupowaliśmy naszą stodołę, żeby zaadaptować ją na dom, rodzina i znajomi kpili z nas. Dzisiaj ironiczne uśmieszki zeszły im z twarzy, pojawiła się zazdrość, bo mamy śliczny, nowoczesny dom w starej stodole … a to jeszcze nie koniec jej przemian! Pozdrawiam!

 1. 1 stycznia 2014

  […] 5.House GL Architectslab /2 804 odsłon/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *