Egg House – fantastyczna rozbudowa domu w Pradze

Nawet w zatłoczonej dzielnicy miasta można znaleźć kawałek ciszy i spokoju. Nie wierzycie?

Oto dowód – niesamowita rozbudowa domu w Pradze, która znalazła się w portfolio czeskich architektów z pracowni http://www.a69.cz.  Dom ten, to doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Na pierwszy rzut oka widać, że architekci skupili się na  zachowaniu naturalnej przestrzeni ogrodu i drzew, które w nim rosły, a także  oddzieleniu się od stojących tuż obok bloków. Projektując budynek na obrzeżach działki udało im się stworzyć niezwykle interesującą  przestrzeń  zarówno zewnętrzną jak i wewnątrz domu.   Szklane ściany niemalże pozwalają mieszkańcom mieszkać w ogordzie. :)A zielony taras na dachu dodatkowo wpływa na walory estetyczne.

Nieustannie jestem pod wrażeniem tego domu i tylko zastanawiam się,  gdzie w Polsce znajdą się takie warunki zabudowy, które pozwolą na taką zabudowę w granicy działki 🙂

Źródło: http://freshome.com

Zobacz inne wpisy

1 Response

  1. Zofia pisze:

    Naprawdę fajnie to wygląda. Ciekawe jak to wygląda w realu? Jak widać dookoła stoją „zwyczajne” domki. Chętnie bym to zobaczyła na żywo. Wybieram się za miesiąc do pięknej Prahy to może mi się uda?
    Ps. Na zmianę polskich warunków zabudowy w najbliższym stuleciu proszę nie liczyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *