Haus F – tradycja i nowoczesność

Ach jak tu przyjemnie. 🙂

 Już od progu dom zaprasza nas do siebie pięknie podświetlonym drzewem, by we wnętrzu ugościć nas przy muzyce płynącej z fortepianu w otwartym na ogród salonie. Dom świetnie wpasowuje się w otoczenie i dwuspadowym dachem nawiązuje do sąsiedniej zabudowy. Całkowicie dostępny od frontu skrywa za plecami prywatne życie mieszkańców. Z otwartej przestrzeni dziennej na parterze dostać się można do oddzielnej strefy sypialni rodziców, których okna prowadzą wprost na taras.  Piętro domu to strefa przeznaczona już tylko dla dzieci.

Takiej przestrzeni i funkcji poszukuje wielu z nas. Klasyczna bryła, przyjemny dla oka detal i prosty, fajny układ pomieszczeń sprawiają, że miło ogląda się zdjęcia tego domu. A dopiero jak przyjemnie musi się w nim mieszkać !.:)

Architekt: http://www.wirges-klein.de/

Źródło: http://www.heinze.de

Zobacz inne wpisy

3 komentarze

 1. Marcin pisze:

  Dziękuję za pokazanie tego domu. Jest przepiękny – nie mogę oderwać od niego wzroku. Mam również pytanie. Jak zdaniem autorki komponować się będzie szara elewacja na domu, który do tej pory miał typową w polskich domach jednorodzinnych kolorystykę: beżowa elewacja, stolarka okienna w kolorze złoty dąb oraz czerwona dachówka/blachodachówka?
  Czy zmiana koloru elewacji (np. na jasny odcień szarości) współgrałaby dobrze z pozostałymi niezmienionymi elementami, tj. kolorem stolarki i dachu?

  • aga_awx2 pisze:

   Do Marcina. Myślę, że bez zobaczenia chociażby zdjęć domu ciężko jest cokolwiek radzić. Każdy dom jest inny i jednemu w takim zestawieniu będzie do twarzy, a drugi dom będzie wyglądał fatalnie. Myślę, że takie sprawy możemy omówić poza blogiem. 😉 Proszę o kontakt na agnieszka@awx2.pl. Może uda nam się wspólnie ustalić fajną kolorystykę pańskiego domu. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

 2. Zofia pisze:

  Kolorystyka to jest szalenie interesujący temat. W całości przyznaję rację Agnieszce: „Każdy dom jest inny i jednemu w takim zestawieniu będzie do twarzy, a drugi dom będzie wyglądał fatalnie. ” Trzeba przemyśleć to na wszystkie strony i poprosić fachowca o pomoc. Łatwej jest podejmować decyzję mając w rękach koncepcje kolorystyczne. Poważnym wyzwaniem w kolorystyce, tak zresztą jak w jakimkolwiek projektowaniu, jest tak zwany „gust”. Co jednych zachwyci, innym może przysporzyć trudności trawieniowych 😉 Ale tym design właśnie jest: poszukiwaniem rozwiązań doskonałych. Tylko cóż to jest doskonałość 😉 ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *