Małe ceglane studio / Make Architecture

Dziś pokażemy Wam pewien projekt, który mamy nadzieję nie tylko zadowoli Wasze potrzeby estetyczne, ale wywoła efekt architektonicznego domina. Przedstawiamy małe ceglane studio, które za sprawą Make Architecture  wyrosło na pewnej australijskie ulicy. Zachwycamy się nim już od jakiegoś czasu, ale nasze piątkowe odkrycie zaskoczyło nas kompletnie. To właśnie w piątek przeszukując zdjęcia nasz komputer zawiesił się na jednym ze zdjęć poniżej. Czekając, aż łaskawie ruszy dalej wpatrywałam się w tą precyzyjnie ułożoną cegłę gdy nagle z za jej pleców dostrzegłam dom, który bardzo dobrze znam. Ba, pisaliśmy o nim 2 lata temu i często wracam do niego myślami. Oba budynki widuję na różnych portalach, czytam o nagrodach jakie zgarnął ten ceglany, ale nikt do tej pory nie pozwolił mi połączyć faktów, że stoją one na jednym podwórku. Zatem jeszcze raz przedstawiam Wam  Biało-czarną rozbudowę domu i małe ceglane studio, które stanęło na froncie działki. 

Ale gdzie w tym wszystkim jest domino? Czy mają je wywołać równo ułożone cegły, żaluzje w oknie czy płotek przy basenie. Nie tędy droga. 😉 O efekcie domina projektując ceglaną rozbudowę myśleli architekci. Znając dobrze okolice postanowili swoim projektem dać przykład, że nie trzeba z architekturą chować się za płotem, że można dać coś od siebie przestrzeni publicznej. Jak twierdzą  liczą na to, że to zadziała, że podobnie jak z dekoracjami okiennymi w święta, sąsiedzi będą sobie zazdrościć i zdobić swoją przestrzeń, by dorównać innym. Czy im się to uda, mam nadzieję, że nie tylko na lokalną skalę. Może wśród z Was znajdzie się ktoś kto pociągnie to dalej na swojej ulicy. Wiemy, że nie wszystkich stać na tak luksusową elewację, ale przecież są inne sposoby. Jakie? Pokażemy w kolejnym wpisie. A tymczasem zapraszamy do galerii i na http://architectureau.com, gdzie poznacie szczegółowy opis tego projektu.

ps. a pod galerią czeka na Was jeszcze mały dodatek. Obiecaliśmy ten wpis wczoraj naszym fajsbukowym fanom. Plan na wieczór odmienił się o 180 stopni gdy pojawili się w drzwiach goście. Ale może to i lepiej, wczoraj nie wstawilibyśmy tu tego krótkiego filmu. 😉

Architekt: http://www.makearchitecture.com.au/

Źródło: http://architectureau.com/ , http://ashui.com/

Zobacz inne wpisy

1 Response

  1. justyna pisze:

    ciekawy projekt:) oryginalny dosyć:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *