Tomihouse – szara nowoczesność

W tym małym, szarym domku zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Bije z niego młodość i radość. To prosty, funkcjonalny, bardzo kompaktowy dom o ciepłych, nowoczesnych wnętrzach, które idealnie pasują do nowoczesnej,wiecznie młodej duchem rodziny. Nietypowy bryła, oryginalny detal elewacji, nowoczesne materiały to architektura na miarę naszych czasów. To jednak nie wszystko. Architekci z http://www.atelier42.sk/ projektem tym promują architekturę energooszczędną. Trójwarstowe ściany z 20cm ociepleniem w środku, podwójne docieplenie dachu, brak mostków termicznych, potrójne szyby w oknach, system rekuperacji czy  kolektory słoneczne to techniczne systemy zwiększające jego energooszczędność. Architektonicznie energooszczędność broni się sama m.in. swoją zwartą, otwartą na południe bryłą.

W swoich rozmowach z klientami często staram się przekonać ich do architektury energooszczędnej, która przyjazna będzie nie tylko dla nich, ale również dla środowiska. Zachęcam i Was do poszukiwania w sobie zdolności do energooszczędnego i ekologicznego spostrzegania świata.

Architekt:http://www.atelier42.sk/

Źródło: http://archiweb.cz/

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. Zofia pisze:

    A u mnie bez zmian. Miłością do szarości nadal nie pałam i nawet uważam, że jest jej wokoło dużo za dużo. Za to wnętrza w tym projekcie wyglądają bardzo przyjemnie. Pełne ciepła, światła i koloru właśnie. Ciekawa jestem jakich dokładnie rozwiązań energooszczędnych tutaj użyto obrócz zwartej bryły. Jakie materaiały zostały użyte i jaki rodzaj ogrzewania zastosowano?
    Jeśli chodzi zaś o wygląd zewnętrzny to nurtuje mnie jedno pytanie:
    Jak myślicie: co myślą o tym domu sąsiedzi ;?)

  2. michal pisze:

    niestety ten dom wygląda ciężko, klockowato i ma niedobre proporcje względem otoczenia- samotnie na zielonym wzgórzu? -ok , ale tutaj tylko potęguje bałagan architektoniczny wkoło- współczesna dobrze rozumiana architektura powinna być kontrastem dla bezguścia, ale na pewno nie w takim ciężkim wydaniu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *