Zawód:Architekt

ZAWÓD ARCHITEKT IKONA

Gdy się pojawia w skrzynce, to uśmiecham się do siebie i już wtedy wiem co będę robić wieczorem. Potem otwieram i …ach uwielbiam ten zapach!  Nie wiem co to za fenomen, ale żadna inna gazeta czy czasopismo nie pachnie tak jak ta o architekturze. Nie wierzycie, sprawdźcie, nie żartuję. 😉 Ale do rzeczy. Przedstawiam Wam dziś moją ulubioną lekturę. To czasopismo: Zawód:Architekt.

 Architekci posiadający uprawnienia tak jak ja odnajdują go w swoich skrzynkach. Wpis ten mogą zatem pominąć, chyba, że jeszcze nie uzależnili się od niego na dobre. 😉  Wielu architektów nie ma o nim jednak zielonego pojęcia. To głównie Ci, którzy nie posiadają uprawnień i nie należą do Izby Architektów. Czy to ich jednak eliminuje? To przecież właśnie oni powinni poznawać zawiłości naszej profesji, odkrywać tajniki dobrych relacji architekt-klient, architekt-urząd, mieć szansę zrozumieć wchodzące w życie przepisy, normy, zasady czy w końcu mieć ogólne pojęcie co się dzieje w Izbie Architektów.  W ostatnim czasie zbyt często cytowałam teksty przeczytane na Z:A i nikt nie miał pojęcia o czym mówię. Dlatego Z:A wybaczcie, dziś robię to z pobudek czysto egoistycznych. Chcę mieć w końcu z kim o Was pogadać. ;)Dlatego bez pytania zapraszam dziś na Wasze strony wszystkich architektów czytających AWX2 BLOG. I musicie się z tym pogodzić, ale jestem pewna, że szybko Was nie opuszczą.  Kto inny może nam więcej powiedzieć o nas, o naszej ZA_wiz_newarchitekturze, o naszych urzędach, o tym co mówią o nas w polityce, jakie błędy popełniamy najczęściej, dlaczego jest tak a nie inaczej, niż my sami – polscy architekci. To właśnie oni tworzą to czasopismo, dzielą się wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami. Kiedy trzeba poważnie, kiedy można z uśmiechem. A ja w każdym z nich szukam mentora.  Nigdy nie wiem, czy to właśnie nie ta rozmowa czy ten przeczytany tekst nie sprawi, że spojrzę na świat inaczej. Dlatego warto szukać i słuchać tych, którzy chcą się czymś podzielić. Z:A – dziś to ja  dzielę się Wami 😉

Najnowszy numer(o ten po prawej) dostępny już jest on-line, więc na początek proponuję taką formę. Nic jednak nie zastąpi tego zapachu, który uwalnia się tuż po otwarciu koperty. ;)Jestem internetowym maniakiem, ale przede wszystkim architektem i nic nie zastąpi mi również papieru. Dla zachęconych jest tez prenumerata. By przekonać Was, że to nie jest zwykłe branżowe czasopismo podlinkuję  jeden z wielu świetnych tekstów o naszej branżowej rzeczywistości: „Kresek parę wokół zawodu architekta” autorstwa Anny Buławy-Pełki.  Jakież było moje zdziwienie, gdy odkryłam, że napisała go koleżanka z roku. Ania – serdecznie pozdrawiam ! 🙂

A Was zachęcam do lektury, którą znajdziecie w Archiwum:

za1301_bulawa-pelka

Zobacz inne wpisy

5 komentarzy

 1. Kajka pisze:

  Też tak mam ;)!!!

 2. Sebastian pisze:

  Miło nam jest niesamowicie!

  PS
  Dbając o architektów nie będących (jeszcze) członkami Izby – od zawsze udostępniamy CAŁE NUMERY Zawodu:Architekt w plikach pdf. Nieco później niż wydanie drukowane, ale za to Z:A_free.

 3. kamila pisze:

  No nie powiem wnętrze piękne. Tez się zastanawiam nad aranżacja wnętrz warszawa. Bo prawda jest taka, że mam mieszkanie nowiutkie ale potrzebny mi projekt, zeby je jakoś ładnie urządzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *