Dom pod lasem

Pozostajemy w wakacyjnym klimacie.

Ta leśna rezydencja to dzieło hiszpańskich projektantów MYCC. Wybudowany w trzy miesiące i montowany w ciągu trzech dni dom na wakacje znajduje się w hiszpańskiej miejscowości Cedeira. To kolejny świetny przykład możliwości modułowej konstrukcji.  Dom składa się z sześciu modułów, pierwszy to sypialnie, drugi łazienki i schody w trzecim kuchnia, a ostatnie trzy to przestronny salon. Na piętrze znajduje się jednoprzestrzenne poddasze.

Unikalna perforowana stalowa fasada prowadzi swoisty dialog z otaczającym go eukaliptusowym lasem. Perforacja to wzór, który odzwierciedla  fragment lasu na powierzchni metalu. Otwory działają  jako filtr naturalnego światła z zewnątrz do wewnątrz w ciągu dnia rysując sylwetkę lasu  na wszystkich elementach wnętrza. Pod koniec dnia dom oddaje drzewa naturze rozświetlając je  sztucznym światłem w nocy.

Bardzo podoba mi się ta niekończąca się rozmowa domu z lasem, codziennie inna, ale wciąż namawiająca mieszkańców do totalnej integracji z otoczeniem.

Drzewo od wieków jest symbolem życia i odradzania się. Jestem przekonana, że spędzając w tym domu wakacje można fantastycznie skupić się na sobie, swoim życiu, wiele spraw przemyśleć i wrócić do domu z zupełnie inną głową. 🙂

Architekt:  MYCC

Zdjęcia: Fernando Guerra/FG+SG

Źródło: http://tecnohaus.blogspot.com http://www.dezeen.com

Zobacz inne wpisy

3 komentarze

  1. Zofia pisze:

    „Unikalna perforowana stalowa fasada prowadzi swoisty dialog z otaczającym go eukaliptusowym lasem.” – Zawsze zadziwia mnie gdy ludzie prostymi sposobami uzyskują unikalne rezultaty. Pomyśleć,że cała performacja jest wynikiem zwyczajnego dziurkowania. Eukaliptusowa Galicja zyskała jeszcze bardziej na uroku:-)

  2. Debra pisze:

    Hey, that post laeevs me feeling foolish. Kudos to you!

  3. domydlaludzi pisze:

    Niektórzy sceptycznie podchodzą do domów modułowych, a przecież są one trwałe, szybkie w budowie i potrafią pięknie wyglądać, choćby tak jak ten dom na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *