Stodoła w Wilanowie / JEMS Architekci

W sobotni poranek przywitam Was odrobiną słońca, które tak lekko przechadza się po prezentowanym dziś domu. To nowoczesna stodoła w Wilanowie zbudowana według projektu warszawskiej pracowni JEMS. Na wąskiej działce pośród panującego wokół miszmaszu architektonicznego pokusili się oni o projekt, który łącząc w sobie nowoczesną stylistykę z tradycyjną formą, stał się pięknym, skromnym tłem dla chaotycznego otoczenia.  Zamiast wyróżniać się kolejną oryginalną formą uspokoił krajobraz porządkując go i poprawiając.  To co odróżnia budynek od innych tego typu domów to niezwykły zabieg wykrojenia z głównej bryły budynku symetrycznych wcięć. Na tak wąskiej działce sprawiają, że większość dużych przeszklonych drzwi i okien nie wychodzi wprost na ogród , ale poprzez niewielkie dziedzińce pozwala mieszkańcom zachować przed sąsiadami szczyptę prywatności. Wnętrza domu to układanka kolejnych elementów, które projektowane były indywidualnie. Całość świetnie komponuje się ze sobą tworząc spójny obraz nowoczesnego, opartego na tradycji polskiego domu.

Architekt: http://www.jems.pl/

Źródło: http://bryla.gazetadom.pl/ , http://www.archirama.pl

Zobacz inne wpisy

6 komentarzy

 1. Marcin pisze:

  Coś pięknego! Ta pracownia ma na swoim koncie co najmniej kilka świetnych projektów (w tym wielokondygnacyjne apartamentowce), ale ta „stodoła” jest znakomita. Towarzyszące budynkowi po lewej stronie sosny również znakomicie uzupełniają się z tego typu architekturą i chwała inwestorom, że nie zdecydowali się na totalną wycinkę. Takie drzewo to skarb:)

 2. Michał pisze:

  Znam tej projekt od podszewki… 😉 Praca z tymi architektami była intrygująca. A efekt – fotografie nie oddają ostatecznego wyniku…. Jest odjazdowo!

  • aga_awx2 pisze:

   Super !!! Świetnie gdy praca z architektem to coś więcej niż tylko zwykła usługą, a klient i architekt są świadomi, że tworzą coś niezwykłego 🙂
   Aż by się chciało wpaść na kawę i rozejrzeć po wszystkich kątach. 😉

 3. Ryszard pisze:

  hm hm, polecam dom projektu Rema Koolhaasa w Paryzu
  tu jest link do filmiku na youtube
  http://www.youtube.com/watch?v=5ZEq6Qj-cCM

 4. Thommas pisze:

  ciekawe ile kosztuje taki projekt w JEMS – oni bądź co bądź są znani głównie z dużych, prestiżowych projektów…

 1. 22 września 2014

  […] Stodoła w Wilanowie / JEMS Architekci […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *