Dobre bo polskie – Przystanek Zabawa / AD12 Architekci

Pamiętacie Pin Pres – zabawny regał dla dzieci, który pokazywaliśmy Wam dokładnie 2 lata temu? Tym razem podobną technikę zastosowali projektanci z gdyńskiej pracowni AD12 tworząc swój projekt : PRZYSTANEK ZABAWA.

To właśnie przystanki autobusowe, na których nuda nie zna granic, wpadły w ręce młodych, kreatywnych architektów. W panelach bocznych wiat przystankowych umieścili tablice, które już swoim kolorem przyciągają oczekujących na autobus pasażerów. By było jeszcze ciekawiej zastosowali dwa rodzaje tablic. Pierwsza z nich to tablica szpilkowa. Ponad 2000 ruchomych szpilek umieszczonych w ramie zachęca pasażerów to tworzenia niepowtarzalnych płaskorzeźb. Druga to labirynt, a właściwie zabawna mapa dzielnicy. Ciekawa jestem, którą z nich pobawilibyście się najpierw? I podejrzewam, że wielu z Was, chętnie odcisnęło by coś w tych intrygujących szpilkach? Mam rację? 😉 By poczuć jak to jest zobaczcie też film.

ps. i może nie jest to coś wielce odkrywczego, ale naprawdę brawa dla architektów i Rady Dzielnicy Wiczlina i Chwarzna, że potrafili od początku do końca zrealizować tak fajną inicjatywę. A co najważniejsze nic przy tym nie spartolić 😉Architekt: http://ad12.pl/pl/

Źródło: http://archinea.pl

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. Kajka pisze:

    Bombowy pomysł. W końcu moje chłopaki nie wierciły by mi dziury w brzuchu podczas czekania na autobus.
    Obawiam się tylko trwałości tych szpilek w starciu ze zwykłym chamstwem i chuligaństwem.

  2. Super pomysł, a najbardziej podobają mi się miny maluchów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.