Drewniana stodoła w Kanadzie

Za oknem ciągle biało. Wiosna chyba zaspała. Ale może to i dobrze, możemy bez oporów wstawić tu kolejną inspirację, która świetnie komponuje się z zimowym puchem.

Maison-Glissade-02-1150x766

Ta prosta, drewniana stodoła stanęła bowiem na stoku narciarskim w Collingwood w Kanadzie. Piętro domu to jedna, duża przestrzeń dzienna, którą na wylot przeszywają krajobrazy wpadające przez duże, fasadowe okna. Część prywatna, umieszczona w przyziemiu domu, to chyba ukłon w stronę zmęczonych po narciarskich wojażach nogom. Bo o czym innym może marzyć każdy zmęczony narciarz, jak nie o własnym, wygodnym łóżku? 😉

Maison-Glissade-01-1150x766

Podejrzewam, że to właśnie zima i narciarskie hobby przyciągnęło do tego miejsca właścicieli tej stodoły, ale spójrzcie jak pięknie odnajduje się ona w wiosennym, zielonym klimacie.  Delektując się nim wołam dziś: Wiosno wróć, pokaż nam nowe oblicze naszych miast i domów ! 😉

 

 

Architekt: http://www.akb.ca/

Źródło: http://www.homedsgn.com/

Zobacz inne wpisy

6 komentarzy

 1. Marcin pisze:

  trafione w mój gust i wewnątrz i na zewnątrz;
  oj tak, wiosno przyjdź, bo na razie widzę za oknem potężną śnieżycę trwającą już niemal dobę, mróz i silny wiatr, a śniegu dobiło do prawie 0,5m (tam gdzie usypane są zaspy, spokojnie 1-1,5m); ale to wschodnie kresy więc nie będę za dużo wymagać. Ogrzał mnie przynajmniej widok tej stodoły i cudnego drewna.

 2. Dawid pisze:

  Budynek bardzo dobrze odnajduje się w naturalnym zimowym krajobrazie .
  Dzięki swojej minimalistycznej formie na pewno przykuwa uwagę turystów.
  Ciekawie został rozwiązany układ funkcjonalny dzielący funkcje na dwa poziomy.
  Według mnie realizacja trafiona . Mała lecz niosąca sporą dawkę architektonicznego smaku.A co do wpisu jak najbardziej adekwatny do aktualnej pogody.

 3. Aga pisze:

  ładnie . zapraszam także na http://www.gontbud.blog.pl Przedstawione tam prace wpisuja się w koncepcję tego bloga

 4. Ewelina pisze:

  Prezentuje się zjawiskowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.