„House B” i „House R” na jednej stały działce…

Dla miłośników małych, nieskomplikowanych domów mam dziś dwa domy, które powstały na jednej działce, położonej we wsi Vrane nad rzeką Wełtawa w Czechach. Właścicielami domów są dwie pary przyjaciół, które postanowiły jednocześnie wybudować obydwa domy. Obie rodziny na samym początku drogi projektowej miały takie same wyobrażenia o tym, jak powinien wyglądać ich wymarzony dom. Ostatecznie domy są od siebie zupełnie różne i choć oba  zbudowane na pochyłej działce, w tej samej drewnianej technologii odzwierciedlają indywidualne cechy ich mieszkańców.

Jako architekt bardzo często spotykam się z inwestorami, którzy przychodzą do mnie z gotowym projektem domu, przekonanych,  że właśnie takie rozwiązanie jest dla nich idealne. Nasze rozmowy, przemyślenia, koncepcje otwierają często przed nimi nie znane im dotąd marzenia i to właśnie z nich budujemy razem ich dom.  Podobnie było zapewne w przypadku tych dwóch domów, które są idealnym przykładem na to, że każdy z nas jest inny i każdy z nas potrzebuje innej architektury.

Pierwszy dom w galerii to House B , drugi House R. Miłego oglądania.

Architekt: http://www.labor13.cz

Źródło: http://www.bydleni-iq.cz

Zdjęcia:  Roman Mlejnek

 

Zobacz inne wpisy

1 Response

  1. Wnętrza fajne. Szczególnie te kolory w drugim domu. Ale drewno na elewacji, ani ciemne ani jasne, mnie nie przekonuje. W tym wydaniu wygląda jak stare.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *