Pocztówka z wakacji – Promenada na Paprocanach / RSplus

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiękniej. 😉 Wracamy z podróży do dalekiej Afryki, na którą zabraliśmy Was w poprzednim wpisie. Zapowiedzieliśmy w nim, że pokażemy Wam coś pięknego, co wydarzyło się tu w „sąsiedztwie”.

19_paprocany

Jest takie miejsce, takie miasto, takie jezioro, w którym od samego patrzenia na zdjęcia człowiek zakochuje się bez opamiętania. Ten wybuch pozytywnej radości planowaliśmy pokazać Wam już od dawna i tylko czekaliśmy na odpowiedni moment, na chwilę, w której będzie nam brakować takiej lekkości ducha.

paprocany-001

Jak wiecie, nie mieliśmy w tym roku przyjemności oderwać się od biurek.  Nie zaliczyliśmy parawaningu, plażingu i innych sportów letnich, które namiętnie uprawiają Polacy. Ale jest jedno miejsce, które w drodze do nowego klienta odwiedziliśmy na początku lata i to właśnie do niego wracamy myślami wspominając tegoroczne wakacje.

0384lr_rs-_robert-skitek_paprocany_promenady_tychy_archifolio_tomasz-zakrzewski

To tyskie Paprocany i jego południowo-wschodnie wybrzeże. Wystarczy tylko spojrzeć, by zostało z nami na zawsze. To jak miłość od pierwszego wejrzenia, patologiczna, inna niż wszystkie, bo chcemy się nią dzielić z innymi. 😉 Dacie się uwieść? Nie może być inaczej.;)

paprocany rsplus 03

To właśnie tu, tuż obok Wodnego Placu, który pokazywaliśmy Wam trzy lata temu, powstała nadbrzeżna Promenada, która dopełniła magię tego miejsca.

wodny plac paprocany

Autorem obu realizacji jest pracownia RSplus, na której czele stoi architekt, bloger Robert Skitek, To zresztą nie pierwsza realizacja Roberta, którą Wam tu pokazujemy. 😉 Nie wiem jak on to robi, ale w każdym kolejnym projekcie coraz mocniej rozwija fantazję. I nie tylko swoją, przyszłych użytkowników, ale także innych architektów. Od samego patrzenia na tą przestrzeń, aż chce się projektować, kolorować ten świat wyobraźnią. Inspiruje i zachwyca i nie daje zapomnieć jak piękny uprawiamy zawód. Dziękujemy !

12_paprocany

A Paprocany… Żyją dziś swoim życiem przyciągając tłumy spacerowiczów, rodzin z dziećmi, zakochanych i staruszków. To właśnie oni dopełniają tą przestrzeń, która już nie jest już tylko dziełem architekta, nie należy do miasta czy ośrodka wypoczynkowego. To przestrzeń, której walor podkreślają delektujący się nią ludzie.

elewacja

To jedna z najpiękniejszych przestrzeni publicznych  województwa śląskiego. Doceniona już w kraju i za granicą i z tego też powodu nie mogło zabraknąć jej na naszym blogu. Paprocańska promenada zdobyła już tytuł SUPERJEDNOSKI była finalistą VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, a co najważniejsze nominowana była do Nagrody Unii Europejskiej dla Współczesnej Architektury MIES VAN DER ROHE AWARD 2015.

0679lr_rs-_robert-skitek_paprocany_promenady_tychy_archifolio_tomasz-zakrzewski

Dziś i Wy macie okazję sami przyznać jej nagrodę.

Realizacja startują w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Głosowanie internautów na stronie http://www.slaskie.pl/ trwa do końca sierpnia.  Zamiast Facebookowego Lajka, wciśnijcie trzy punkty dla Paprocan. Ech, szkoda, że tylko trzy, bo ta przestrzeń zasługuje na zdecydowanie więcej. 😉

npp

paprocany najlepsza przestrzen publiczna

Ale nim to zrobicie, zajrzyjcie najpierw do galerii. Zdjęcia Tomka Zakrzewskiego jeszcze piękniej reklamują tą przestrzeń.  Następnym razem do Tychów zabieramy dzieci, niech się uczą jak wygląda dobra przestrzeń.

Architekt: RSplus

Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski

Zobacz inne wpisy

9 komentarzy

 1. Zofia pisze:

  Bardzo udany projekt i świetna realizacja.
  Aż się chce tam być.
  Super

 2. KM we wnetrzu pisze:

  Pięknie ! Musze się tam wybrać. Ach takie klimaty jak w Norwegi 🙂 Tylko woda mogłaby być czystsza i byłoby idealnie ! Pamiętam jak zobaczyłam w sieci to miejsce pierwszy raz i nie wierzyłam, że to w Polsce. Czytałam kilka razy podpis miejsca 🙂 Gratulacje dla autora.

 3. Angela pisze:

  Naprawdę zachwyca! Jestem pod dużym wrażeniem.

 4. Luna pisze:

  Bardzo ładna promenada, szczególnie nocą.

 5. Auch pisze:

  Wow, robi piorunujące wrażenie

 6. archistacja pisze:

  Byłam tam ostatnio, przepiękne miejsce! Wielki pokłon w stronę architekta i wykonawców 😉

 7. Marek pisze:

  Piękne miejsce, często odwiedzamy i rzeczywiście jedno z piękniejszych miejsc w województwie. Kawał świetnej roboty!

 8. Olga pisze:

  Wszystko doskonale wygląda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *