ŚCIANA W GRANICY / biały dom w Bukareszcie

Wczoraj znów poczuliśmy, że warto Was inspirować. Dostaliśmy sygnały, że problem ściany w granicy dotyczy wielu architektów.

Co zrobić gdy działka ma mniej niż 16m szerokości lub  gdy w granicy stoi dom sąsiada? Wielu osób ma z tym problem. Budowa domu w granicy lub 1,5m od niej to często temat, który różni środowisko architektów i ich klientów.  Dom, w większości kojarzy się zazwyczaj z budynkiem wolnostojącym, wokół którego można obejść czy objechać. A tak naprawdę zastanówmy się – ile razy korzystamy w wszystkich 4 stron ogrodu ?  Czy mamy na to czas, by tam zajrzeć, nie mówiąc już o pielęgnacji czy porządkach?  W rozmowach z klientami budującymi dom wolnostojący często słyszę – garaż postawmy  3m od granicy i tak nie będę użytkował tej północnej strony.  Ale jeśli jest możliwość postawienia domu bliżej pojawia się niepokój.  Dlatego rozumiejąc obie strony chcemy jednym i drugim dać garść argumentów, dzięki którym tym pierwszym łatwiej będzie wytłumaczyć swoje racje, a tym drugim zrozumieć to czego tak naprawdę potrzebują.

Zatem niezdecydowanych inwestorów i nieśmiałych w swych propozycjach architektów zachęcamy do dzisiejszej garlerii. To piękny biały dom w rumuńskim Bukareszcie.  Kilka słów o nim możecie przeczytać na http://www.archdaily.com.

Polecamy ten wpis również Panu Andrzejowi, który od lat cierpi patrząc na olbrzymią ścianę budynku sąsiedniego, a Ewelinie z Krakowa podpowiadamy jak można fajnie doświetlić schody na pochyłej działce.

ps. Pani Krystyno dziękujemy za pozytywnego kopa do pracy nad blogiem 😉

Architekt: http://www.tecon.ro/

Źródło: http://www.archdaily.com , http://www.kinestube.com/ , http://www.a51.ro

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  1. Elfir pisze:

    ja mam dom w granicy i bardzo się z tego cieszę. Budynek sąsiada mam od północy i służy jako zapora przed północnymi wiatrami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *